1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LGA775 конфигурации

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 17 Април 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  833
  412
  15 Декември 2013
  Машко
  Конфигурација 1

  CPU: Intel core 2 duo E7300
  MB: Asus 5pkl-am
  RAM: 2×2gb kingston
  GPU: gt450 1gb ddr3
  HDD: 80gb maxtor sata
  CASE+PSU: generic
  OS: Win10

  Цена 3000 со графичка, а 2000 без графичка.

  Конфигурација 2

  CPU: Intel core 2 duo E7400
  MB: Biostar 945GC-M7 TE
  RAM: 2×1gb kingston
  GPU: gt210 1gb ddr3
  HDD: 160gb WD ide
  CASE+PSU: generic
  OS: Win7

  Цена: 2000 денари
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  833
  412
  15 Декември 2013
  Машко
  Двете резервирани(продадени), ќе има уште 2-3 слични конфигурации за неколку дена :)
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  833
  412
  15 Декември 2013
  Машко
  Продадени конфигурациите, за некој ден ќе има уште 2-3 :)
   
 4. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  191
  102
  7 Март 2015
  Имаш за продавање core quad процесори?

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  833
  412
  15 Декември 2013
  Машко
  CPU: Intel core 2 duo E5300
  MB: Intel DG31PR
  GPU: Integrated
  RAM: 2×1gb kingmax 800mhz
  HDD: 80gb WD ide
  CASE+PSU: generic
  OS: Win7

  Цена 1500 денари
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
Слични теми
 1. Lokvan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  363
 2. Mario.Bog
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  356
Вчитување...

Сподели

Вчитување...