1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено LGA 775+Xeon E5430, HDD 500/360/320 GB, Gammax 400

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Antonio Vasilevski, 28 Март 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Матична Asus P5K SE + E5430 (~Q9400) - 1200 ден., упгрејдиран биос на матичната за да работи како што треба со процесорот, звучната на матичната не работи.

  WD Blue 500GB / WD Blue 320GB / Seagate Barracuda 360 GB (сите се 3,5", 7200 RPM) - 1200 ден. сите заедно или 800/400/400 ден. соодветно., не покажуваат грешки.

  Gammax 400 - 700 ден.

  Kingston DDR2 2GB Low Profile - 400 ден.

  Матрих куќиште заедно со DVD драјв и 2 PCI WiFi картици - 500 ден.

  Не праќам по карго.
   
 2. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Дисковите и кулерот резервирани.
   
 3. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...