1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LGA 1155 MB+CPU+RAM+Cooler

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од highflyer, 3 Јули 2019.

 1. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  На продажба идат следниве делови :

  1) P67 Sabertooth Rev 3.0 - 2000 ден.
  2) Intel i5 2500k со фабрички никогаш не користен кулер - 3000 ден.
  3) Kingston HyperX 2x4gb 1600 MHz 2x1000 ден.
  4) CM Hyper 212 EVO - 700 ден.

  Неколку работи да напоменам за деловите :

  - Компонентиве се купени од член на форумов @gremlin , јас сега ги продавам бидејќи се подновив (нарачав) со рајзен build.
  - Рамовите можно е да се сеуште под гаранција (до крај на годинава ваљда) , ќе се потрудам да ја најдам гаранцијата.
  - Првиот PCIe x16 слот на матичната не работи, сите останати се ок , а во моментов го користам вториот PCIe слот (x8) за графичка.
  - Процесорот само што го земав, го клокнав до 4.2 Ghz од мерак , па после е вратен на stock и така е теран до денес.
  - Деловите сеуште ги користам , па доколку некој е заинтересиран , слободно може да дојде и да си ги тестира.
  - Процесор и матична сега за сега не би ги делел , значи се продаваат комплет.
  - Истото важи и за рам плочките.
  - По карго искрено не би ги праќал , за да се елиминира шансата да настанат било какви недоразбирања.
  - Најрано што можам да ги дадам деловите е најверојатно петок (05.07) (тогаш би требало да ми стигнат новите нарачаните компоненти).

  Град : Скопје.

  И нормално , цените се фиксни.
  За било какви додатни информации - ПП.

  Во прилог една групна слика кутиите , од куќиште нема поради очаен cable management :D
  [​IMG]
   
  Последна промена: 3 Јули 2019
  На Nomad му/ѝ се допаѓа ова.
 2. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
 3. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Матичната и процесорот се враќаат на продажба
   
 4. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Bump!

  деловите се извадени од куќиште , во прилог иде слика :


  [​IMG]
   
  На Teo420 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Кулерот е продаден.
   
 6. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Рамот продаден.

  Останати уште :

  P67 Sabertooth Rev 3.0 - 2000 ден.
  Intel i5 2500k со фабрички никогаш не користен кулер - 3000 ден.
   
 7. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
 8. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Плоча + процесор = 4500 ден.
   
  На salija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
 10. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
 11. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Плоча + процесор = 4500 ден.
   
 12. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Плоча + процесор = 4500 ден.
  Само процесор = 2800 ден.
   
 13. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Последна цена : комплет = 4000 ден.
   
 14. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
 15. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
Слични теми
 1. psyside
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  963
 2. IcePick
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  852
 3. rippermkd
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  168
 4. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  226
 5. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  264
Вчитување...

Сподели

Вчитување...