• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LG W2243S или Аccer v223hqbb монитори

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Кој од овие монитори е подобар иста цена се 7,900ден. Со една разлика Аccer има контрас од 50,000 додека LG од 30,000.

Или пак предложете некој монитор во тој ценовен ранг.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,614
5,177
Accer??? :isplashen:
Ова е некоја нова или некоја кинеска марка?
Ако мислиш на Acer, во тој случај ОК. Инаку кој и да го земеш, нема да згрешиш...Кој повеќе ти се допаѓа, нека биде изборот твој...
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,644
1,300
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
мој совет оди со LG. :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно