Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем LG Ultrafine 23.7 IPS - Црна дамка

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
200
157
1717100497054.jpeg

Си работеше супер 2 години и одеднаш се појави оваа дамка, како позадинското светло да му е изгорено доле лево... Функционира вака 6 месеци ама ме нервира.
Ме интересира дали може да се поправи/сервисира и каде да го носам за сервис?
Дали има овластен сервис во МК?
Доколку е некој заинтересиран да го купи ваков како што е за некоја прифатлива цена може и таква опција во ПП. Напомена мониторот е за Мacbook лаптопи со Thunderbolt 3 USB-C
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.139
2.460
Погледнете го атачментот 137742

Си работеше супер 2 години и одеднаш се појави оваа дамка, како позадинското светло да му е изгорено доле лево... Функционира вака 6 месеци ама ме нервира.
Ме интересира дали може да се поправи/сервисира и каде да го носам за сервис?
Дали има овластен сервис во МК?
Доколку е некој заинтересиран да го купи ваков како што е за некоја прифатлива цена може и таква опција во ПП. Напомена мониторот е за Мacbook лаптопи со Thunderbolt 3 USB-C
демек вин пц/лаптоп нема да работи со мониторов оти usb-c излез му треба?
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.472
12.841
Ако нема сервисер на форумов јави се по овластени сервиси како Сервис Македонија, Видео дата и сл. Или до Анхоч / Сетек и сл. Ќе ти кажат кој е овластен за ЛГ монитори да си завршиш работа.
 

FiC DoGG

Practice makes perfect
17 април 2007
995
1.026
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Јави со во сервис македонија. Јас имав проблем со ЛГ телевизор и бев пријатно изненаден за 3 дена завршија работа, а претходно еден мајстор 2 месеца ја тупеше. Буквално, првиот ден им го пуштивме по карго, наредниот го средија, третиот ден ми беше дома исто со карго.
Јави се и прашај ги прво, добри се шансите да ти завршат работа.
 

FiC DoGG

Practice makes perfect
17 април 2007
995
1.026
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
а ако не е apple approved, не е кoмпатибилен со мек?
Ќе се изненадиш колку се серковци Apple, како производител ако не платиш apple tax, нема гаранција дека твојот уред ќе работи со било што нивно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.374
Членови
35.399
Најнов член
smartonetech
На врв Дно