• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LG U8130

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Прашање:

Дали инфраредот (IRDa) на LG (конкретно модел LG U8130) може да се поправи ? Дали има некаков софтвер за негово поправање?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Абе јас мислам дека таа функција телефонот ја губи откако ќе се одкодира телефонот, али уште не сум сигурен. А сум слушнал дека може да се поправи.
 

sky2005

Intern
19 август 2007
11
0
eve vaka

deka infraredot se gubi posle dekodiranje ne e tocno bidejki jas rabotam so dekodiranje i koga ke mi donesat takov LG mu davam na musterijata da si proveri dali raboti infraredot za posle da ne mi vika deka jas sum go rasipal a i samiot gledas deka vo menito nemas opcija da prakas nitu slika nitu pesna a ako sakas da se uveris deka infraredot raboti probaj da prefrlis nekomu broj od telefonot pa ke vidis deka raboti bidejki samo za toa i sluzi na ovie modeli na LG pozdrav
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Фала на одговорот.
Да тоа сум забележал дека нема опција да пракаш и прмиаш слики.
Затоа и прашував да не има некој софтвер што би можел тоа да го додаде.
Али ако е така сега ми е појасно.
Поздрав
 

sky2005

Intern
19 август 2007
11
0
pa imam nekoi igri i software za stavanje jas ne sum probal moze da ti pratam da probas ako imas usb kabel ama ovde ne dozvoluvaat upload
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Абе јас зедов едно GThing програмче за upload на игри, а имам и java игри, ама незнам дали да ги пробам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,836
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно