1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LG паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,007
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Дечки, до што може да биде што нон стоп апликации како фејсбук, игрици кенди краш и уше една, месинџерот и виберот...практично сите додатно од гуглплеи инталирани апликации на телефонот чат пат се префлаат, т.е. враќаат на интерна меморија, а префрлани се еднаш на секој месец на надворешна меморија, т.е. картица. А, има доста место на картицата, ако се прашува некој.
  Прашањето ми е: Како доаѓа до проблемов, може нешто коа и паѓа или се тресе телефонот да губи контакт Картицата или е проблем со телефонот, т.е. конкретниот модел? Станува збор за LG Spirit 4G LTE
  LG Spirit - Full phone specifications
   
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,471
  1,533
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Андроид :D
   
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,007
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  И паднал пред некој ден, како што и предпоставува...тогаш губи контакт излеа надворешната за момент и се што е инсталирано од гуглплеи автоматски се префрла на интерна...мада, може треба да го решат проблемов, автоматски да знае дека треба да ги врати на надворешна, баш така испаѓа за смеење у пм...Андроид
   
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  511
  664
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  замисли IBM да патентираше Персонален Компјутер! Кај ќе бевме
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  834
  415
  12 Април 2017
  Машко
  WTF? 16 камери, тие толку мали ќе бидат по 1 мегапиксел или како?

  На постари верзии од андроид не е возможно скроз да се префрли апликацијата на СД картичка.
   
 7. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,261
  1,034
  26 Април 2013
  Машко
  На кој Android e?

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 8. Робсо

  Робсо
  Intern

  12
  5
  1 Септември 2018
  Машко
  Има некој искуство со LG V20?
   
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
  Што има да се има, да не не пали во зима? :) Има по некој чат пат на оглас, нови но Refurbished по цена од 11-12к.  G8 на повидок
  LG G8: News, Rumors, Release Date, Specs, and More!
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  834
  415
  12 Април 2017
  Машко
  На Ebay ноив под $200 и стари околу $100 може да се најдат.
   
 11. Робсо

  Робсо
  Intern

  12
  5
  1 Септември 2018
  Машко
  Небитно кај има шо има, прашав дали има некој искуство од прва рака пошто гледам LG страда од sudden bootloop death syndrome.
   
 12. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
  Пиши Iphone sudden bootloop да видиш колку резултати излегуваат.
   
 13. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  912
  854
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  G5 има идентичен хардвер со v20. 9 месеци го користам и нема мака. Фаличните уреди беа g4 и v10.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  Братучед го има скоро 2 години и нема бутлуп, ниту пак покажува знаци на успорување како претходните модели
   
 15. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  868
  524
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 16. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  881
  1,309
  6 ноември 2007
  После 3 неделно користење на LG G6

  • Феноменален дисплеј-тело пропорција. 5.7" со ненадјебив 564ppi поставени на all glass body + aluminum frame дава стварно премиум look.
  • Подршка за HDR10 и Dolby Vision. Стајв Youtube Vanced, форсирав VP9 codec, бои/детали лудило, Netflix има огромен content за Dolby Vision си дава уредно со знакче и се тоа, бои/детали лудило.
  • IP68 dust/water proof и MIL-STD-810G compliant бре! Military approved бре! Едини flagship во светот што ги исполнува тие стандарди, drop resistance, temperature resistance, shock resistance, humidity resistance, sand/dust resistance... beats everything!!!

  • Добра камера 13Mpx + 13 Mpx Wide + OIS + инсталирав GCAM... Екстра фотки/видеа. Нема frame drops. Ептен задоволен.
  • Always On дисплеј, ми троши батерија али јбг нека стои, јако ми е
  • Double tap to wake - Фала богу за таа функционалност.
  • Fast charging-от e OK. 10% до 100% за 1h:30min. Батеријата издржува 3-3.5h SOT кои ми се збираат во два дена.. или една ден полнам една прескокам.
  • LG Health assistance апликацијата ми е повторно тука која ме тера да акам појќе пешки.
  • Прееска возев со велосипед. Strava функционира феноменално. Имам altitude мерење на висина јер barometer во самио телефон. Fuck yeah.
  • Деновиве сакам да вадам и Мастеркардо од NLB да видам NFC како ќе функционира по супермаркети, да ме гледаат така коцкасто на каса.
  Тоа е тоа. :)
  Наравоучение - секогаш купувајте last gen флагшип наместо up to date булшит
   
  На The Geek Boy, drifter, Sharlovski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  S821 Не е last gen, ама ако си задоволен тоа е најбитно.
   
 18. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,115
  1,504
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да ама не е се до сокот, користев Г5 некое време и телефонот беше ултра брз, имаше уфс сториџ и да беше муабетот само до брзина никогаш немаше да го сменам. Г6 е многу андерејтед, како телефон во целина е навистина топ штета што последно време се гледаат само бенчмарци и камера (добро ова последното зависи на кого колку му треба).
   
 19. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  913
  2,028
  28 Јануари 2017
  Машко
  ЛГ4, за една година, добив дури 1 апдејт. Се надевам се поправија во тоа поле.
   
 20. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  912
  854
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Г6 се наоѓа за одлична цена, дури да се запрашаш дали нешто не е во ред :)

  Една година со Г5, се мислев дали да се апгрејтнам со Г6 ама телефонов уште тера солидно. Нарачав дополнителна батерија со charging dock, па здравје следната година можда ќе пробам нешто од V серијата.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 21. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  868
  524
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Штета што LG некако изумре на нашиов пазар.
   
  На Software и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 22. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,174
  955
  2 Јануари 2012
  Машко
  Lg е изумрен на секој пазар заедно со Сони и ХТЦ. Последница на правење глупави телефони на LG и ХТЦ и лош маркетинг на Сони.
   
  На Software и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 23. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,261
  1,034
  26 Април 2013
  Машко
  Од LG не очекувајте редовни апдејти,на тоа поле се катастрофа невидена.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  Која цена е г6 сеа?
   
 25. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  467
  173
  9 Август 2018
  Машко
  Ја имав еден LG L70, го користев се до 2015 - та. Не добив ни еден апдејт, а и доста багови имаше.
  Е сега, со Flagship телефони се врв, ама пак и многу им опадна рејтингот. Дали од кога го сменија прекрасниот дизајн, или нешто друго господ знае.
  Да, имаа доста убави уреди порано, дури и еден (мислам flex се викаше) уред кој што сам се опоравување од гребнатинки.
  А, и звук многу добар имаат. Барем јас бев фасциниран со звукот на L70. Иако тапа телефон, пун со багови, ниеден апдејт, звукот беше врв.
   

Сподели

Вчитување...