1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LG паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  302
  181
  29 oктомври 2016
  Машко
  Како S8 Ми личи телефонов
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,233
  511
  3 Април 2008
  а не на LG G6 кој излезе пред S8мицата?
   
  На Enis-Phantom, drifter, dastaner и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,261
  1,034
  26 Април 2013
  Машко
  На drifter и gremlin им се допаѓа ова.
 4. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  970
  590
  8 Август 2017
  Машко
  Снимање на ВЛОГ со ЛГ В30 користејќи ја ЛОГ опцијата за формат на видео, како и некои филтери за видео.
   
  На drifter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  276
  305
  7 Септември 2010
  Да не има некој инфо кога ќе го донесат В30 по мобилари?
  Претпоставка за цена....?


  Sent from my HTC 10 using Tapatalk
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  45K
   
 7. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,350
  2,140
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
   
  На stefano му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,800
  2,636
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Си шеташ по улица а над тебе лета и те следи твојот телефон-дрон :D

   
  На Ile bocev, drifter, psyside и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,261
  1,034
  26 Април 2013
  Машко
  Ова е ептен јако

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  Mindblown капа доле, посебно за моментот у кревет раце ми паднаа лмао
   
  На NecrotoX и goran_oh им се допаѓа ова.
 11. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,261
  1,034
  26 Април 2013
  Машко
  This is outspiclees.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,800
  2,636
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Aбe све е супер, само уште да беше возможно :).
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  Го ѕирнав на брзина, не ни видов дека е фејк. ЛМАО
   
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,800
  2,636
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Видеото е доста профи и јас мислам дека е направено од LG како некој футуристички концепт или маркетинг, ама ништо повеќе.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,800
  2,636
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  На LG Spirit телефон пукнато е стаклото баш кај што е proximity сензорот и сега тој е постојано активиран. Кога и да има дојдовен повик или кога бараш број екранот се гаси и не може ништо да се прави. Го исчистив местото со алкохол и се нормализира ама само за кратко. Да не знае некој дали може сензорот некако целосно да се исклучи?
   
 16. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  41
  72
  30 Март 2018
  Го зедов јас G6-ката пред неколку месеци (имав Ноте 5 пред тоа, за компарација) и морам да кажам дека е еден од најдобрите телефони кој сум ги служел. Од Дисплеј, Резолуција, Брзина, воопшто досега нема сецнато на ниедна игра (PUBG Mobile еднашка ми сецна :p, али тие си имаат историја на неоптимизирање игри). Батеријата после некоклу месеци држи околу 6,7 сати чисто on-screen тиме, а со просечно користење знам да истерам и 2-3 дена. После малку неуспеси од LG, мислам дека се избави со G6-ката. Голем обожавател сум исто и на втората камера, која за разлика од кај другите телефони со дуал камерас, работи као за wide-angle вју. За дизајнот да не правам муабет. Може е субјективно али мое мислење е дека го има еден од најдобрите дизајни на маркетов.

  Го испофалив телефонов, па еве -- едино во шо можам да го критикувам е предната камера. Околу просечна е. Ако си селфи човек, телефонов не е за тебе.

  ПС. Со инсталација на портот на камерата од Гугл Пиксел за Андроид 7.1+, камерата вади едни од најдобрите слики шо сум ги видел од телефон. Особено портрет модот. Ако некој се мисли да зема нешо вакво, нека ми пиши ПМ па ќе му пратам некои портрет слики, да не праќам јавно на форумов.

  Еве успат едно мало албумче на слики правени со ЛГ Г6. ЛГ Г6 Слики
   
  drifter, Иванчо, dastaner и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. darencee

  darencee
  Intern

  56
  29
  8 Јуни 2017
  Машко
  Се е супер, ама така се имам зезнато со г4 што веќе не се за верување
   
 18. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,196
  3,533
  26 oктомври 2012
  Машко
  Не ги разбирам производителиве, почнаа да копираат нешто што сите го хејтавме...
  Huawei, OnePlus а сега и Lg.
  Who is next ?
  [​IMG]
   
  На Goran. му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  867
  2,201
  12 oктомври 2014
  Машко
  Samsung

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Goran. му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,196
  3,533
  26 oктомври 2012
  Машко
  Они барем малку ќе ја исчупаат веѓата, да биде посеху xD
   
  На Fredy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  236
  169
  15 ноември 2015
  Машко
  Јако стварно упм. Да беше возможно супер ќе беше.
  Јас сум од Г4 многу задоволен од Селфи фотографиите. Ако и G6 има барем иста предна камера би било супер. А и ценава не му е лоша 27000 денари гледам е во Ледиком. Дали се исплати телефонов? Си имал ли некој проблем до сега?
   
 22. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,261
  1,034
  26 Април 2013
  Машко
  Јас искрено не би ти го препорачал тој телефон,не вреди за парите,имаш подобар избор за тие пари, ако на телефонот ти е приоритет камерата зимај Самсунг.

  Sent from my ONEPLUS 5T using Tapatalk Pro
   
  На Ile bocev му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  236
  169
  15 ноември 2015
  Машко
  Ценава му е добра. Речиси 17000 денари поевтин е од самсунгот. Сепак фала на предлогот
   
 24. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,196
  3,533
  26 oктомври 2012
  Машко
  Со кој Самсунг ?
  С8 ? Нецели 3000 денари е разликата.
  Но пошто со хардвер, е посличен со С7, практично Г6 е 100 евра поскап од него.
  Нема логика да плаќаш повеќе за ЛГ-то....
  Дополнително цената му е висока, бидејќи истата цена е половина година.
  Треба да има поголем пад, односно уредот да е под 400 евра.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  Последна промена: 17 Мај 2018
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 25. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  912
  854
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Некoј сo G5?

  Дoдекa се пoлни телефoнoв мнoгу грее. Знaм декa е пoзнaт телефoнoв пo прегревaње, нo никoгaш ни блиску не ми зaгреaл тoлку вo рaбoтa кaкo кoгa се пoлни. Нoрмaлнo не гo кoристaм телефoнoт дoдекa се пoлни, пa ме интересирa дaли и други гo имaaт oвoј прoблем. Телефoнoт зaгревa oд стрaнa нa бaтеријaтa. Мoжнo е дa е фaличнa?

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...