• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

LG 27GL850-B

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
676
685
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
FreakyDroid додаде нов оглас:

LG 27GL850-B - Проценка

Го продавам мониторот од насловот. Нема да ви гилистам сите спецификации, ќе си ги најдете од нет :)

Купен Март 2020, има уште 6 месеци гаранција, прв сопственик сум. Мониторот е во беспрекорна состојба, нема ниту гребнатинка на него, нема мртви пиксели. Униформноста е одлична, има слаб накај средно изразен IPS glow во горните две ќошиња. Иако го чувам оригинално пакување, не знам колку би било паметно да се праќа по брза пошта. Тоа оставам на вас да си одлучите, а доколку ви се патува до...

Видете го целиот оглас...
 
25% пониско од цената по која може да се купи кај нас.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.509
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно