1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LG 27GL850 27 vo MK ?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од kristijan1001, 7 Август 2019.

 1. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Znae nekoj dali ovoj monitor ke bide voopsto dostapen vo mk, i kade ?

  DDStore ne pravat naracka. A anhoch mi kazaa deka nemaat info za produkti koj ne se vo zaliha.
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,862
  3,288
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Јави се во Нексио и прашај
   
 3. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,322
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Што е толку посебно за тој монитор??? Го имаш и други модели на пример DeLL


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 4. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  654
  1,004
  3 Јануари 2019
  Машко
  IPS панел со high-refresh rate е, а цената му е околу $500. Ако се бави со креативна работа, многу подобар избор е поради репордукцијата на боите. За разлика од TN панел... Но, ако е само за гејминг во право си.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  I za gaming IPS e dobar , boite se uzasni na TN panelite. Isto e Gsync compatible 144hz 1440p 27inch sto e perfekten, i cenata e perfektna.


  Mislam deka neskio isto ne drzi LG ?
   
 6. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  654
  1,004
  3 Јануари 2019
  Машко
  Технички е, но не е вистински g-sync. Бидејќи го нема засебниот хардвер (чипот) за g-sync. Претпоставувам дека е некоја варијанта на Adaptive Sync. Линус имаше објавено рецензија за мониторов пред 3-4 дена.

  Инаку да, за цената е перфектен. И јас планирам да го земам доколку го има негде. Затоа и те праваш на другата тема. Neksio ми понудиа замена за овој монитор, но е дупло поскапа.
   
 7. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Bump
   
  На Alisa- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  954
  1,315
  25 oктомври 2012
  Машко
 9. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
 10. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
 11. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
 12. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  654
  1,004
  3 Јануари 2019
  Машко
  Добро бе, го имаш у Нексио. Неколку пати споделелија дека го донесоа мониторот. Или евентуално чекаш да ти го дадеме беспари мониторов?

  На крајот на денот нарачај си го од ComputerUniversе или од Сетек земи си го Туфот и тоа е тоа. Туфот е солиден, јас го користам.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Drugar mislis se nemam javeno vo neksio. Nekiso stavija deka ke go ima naskoro, si videl post deka go ima na Zaliha ? ne.. Zatoa sto se prodade vo prvite denovi stom go donele. Se imam javeno vo neksio veke 2 i pol meseci go nemaat, ne moze da go naracaat i ne znaat koga bi go dobile pak, bukvalno denes im se javiv. Za computeruniverse doznav deneska, kakov e danokot za monitori, ima nekoj iskustvo so ComputerUniverse ?
   
 14. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  И јас го барав во Нексио мониторот. Може да се нарача, ама во залиха го немаат, а баш сакав да го видам со свои очи во акција за да се одлучам дали да го зеам, а никаде го нема на друго место.
   
 15. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Кога ти рекоа дека може да се нарача ? Јас се јавив минатот понеделник на телфон, ми кажаа залиха нема, и не може да се нарача и не знаат кога ќе добијат повторно.
   
 16. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Сепак не може моментално. Чекам да им стане достапен.
   

Сподели

Вчитување...