1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

левата половина од мониторот има blue tint

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Вајкинг, 24 Јуни 2019.

 1. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  979
  1,108
  9 Јуни 2015
  Машко
  64849576_834357850297812_4802957911598825472_n.jpg

  станува збор за DELL 3008WFP со AH-IPS панел. пробано на сите порти, со различни резолуции, и со factory reset. дали се поправа и дали знаете некој што би се нафатил.. ?
   
  На HectorM му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shifty

  shifty
  Модератор

  1,002
  1,304
  5 Септември 2009
  LVDS.png
  - link

  btw прекрасен olditimer 11+ години како е излезен моделот. Панелот мислам дека е H-IPS.
   
  На SiPy` и Вајкинг им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...