• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

@leopad236-ka научи ги правилата!

Статус
Затворена за нови мислења.

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Од кога се зачлена, само пишуваш некои постови без врска, а никако да се досетиш да ги почитуваш ПРАВИЛАТА.
Прочитај ги уште неколку пати правилата и запомни ги убаво, и сети се на нив пред да пишуваш некој пост.
До администрацијата: Јас мислам дека би требало да му дадеме уште една шанса, но доколку си ја прокоцка, нека му ја мисли.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Епа ти си крив:D шо му кажа за форумов ако мислиш дека незнае да се снајде:p
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Ме претрка...
Од школо ги читав постовите, и планирав да дојдам дома и да направам ваква тема.
@leopad236-ka
Стварнонаучи ги правилата:
Ако имаш нешто паметно да кажеш, или нешто што ќе му помогне на некого, ок. А ако немаш, не пишуваш воопшто ништо.Избегнувај постови во вид:
Незнам, пробај нешто друго.
Не кревај паника.
Форматирај и се ќе се реши.

И уште нешто, пишувај на КИРИЛИЦА, Македонски форум е.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Оставете го човекот сака да се здобие со Senior или Guru.:D
Но сепак не треба толку строго да се постапува од страна на членовите...Подобро е некој од администрацијата да му се обрати. Ние можеме да го опоменеме во темата ако има непотребаен пост, а за останатото да оставиме администрацијата да се погрижи.:)
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Епа тогаш ако до толку ги почитувате правилата 386ka треба да му биде избришана репликата пред мене. Во неговиот коментар има само проста безмислена реченица, дека се согласува што е стварно без врска коментар. :ua:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@Blagojce
Не е целта на форумот да се собираат постови, туку да се дискутира за ИТ технологии и да им се помага на оние со проблеми.

@reng
Не е 1 или 2 поста кои се проблематични, туку се скоро сите.
И бтњ, 386ка поддржува нешто, неговиот пост има цел.
Сепак администрацијата решава....
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Во ред е да напишеш еднаш или на една тема се согласувам со некого, а не на сите или пак да даваме едноставни решенија-нешто ако не е во ред веднаш на преинсталација(за тоа знаеме сите:) ).
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.683
30.133
kalco.ru
И Јас ги прометив лудите постови на типов али не изреагирав зошто има администрација која треба да го среди тоа
А иначе за кратки коментари од типот се согласувам браво и т.н мислам дека сите имаат постирано такви и некојте да се набедувате само безвезе
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
како што рече hijackhacker и во 2та поста

не гледајте на квантитет туку на квалитет
а може и 2те да бидат во исто време :)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Едно прашање:
Зошто отворате тема во боречки клуб кога никого лично нема навредено, а за постовите....(да не се повторувам со првото мое мислење).
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Овде не се отвара тема само за тоа.
Ако имаш проблем со некој член, овде се карате
Сликовити приказ:
:censored:
:pcuenje::lut2:
:tishina:
:spank:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Баш на школо го дискутиравме ова со HijackHacker, и одлучивме на човекот да му оставиме простор, но бидејки и некој друг изреагира прв, сакам да си го кажам мислењето за неговите постови. @leopart236-ka, не постирај се додека не си сигурен дека тоа е решението на проблемот и не пишувај непотребни постови :ermm: Доколку не го знаеш одговорот на проблемот те молам немој повеќе со вакви постови
Незнам, пробај нешто друго.
Не кревај паника.
Форматирај и се ќе се реши.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.683
30.133
kalco.ru
Ај укажавме на грешките па да видиме можда ќе се оправи во иднина..ако не е поправи администацијата ке му суди:))
 

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
Ај мал е уште, малце дајте му простор да се поправи.
Би му препорачал да си се одмори некое време и да пишува само кога ќе има нешто вредно за пишување да не троши за џабе тастатура.

Ај се најдобро и слушај ги постарите батковци :)
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
@386ka

Препишуваше од hijackhacker ? :)

Исти ви се постовите, барем нешто ново да напишеше.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Јавна опомена

А сега малку и официјално......

Јавна опомена за @leopad236-ka!!!

Прва работа....
Во иднина постирај доколку знаеш и умееш некако да помогнеш на темата со корисно мислење. Немој да пишуваш непотребни мислења (мислења од типот што ги наведе hijackhacker) во темите. Имам впечаток дека постираш само ради забава и да ти помине времето.
8. Забрането е пишување за неважни и неповрзани постови во врска со темата.
Потрудете се на дадена тема да одговорите соодветно и во контекст на темата. Не одговарајте со работи кои не се поврзани или да прашате сосема ново прашање кое ќе произлезе од темата. За да го поставите тоа прашање, едноставно - отворете нова тема и прашајте таму. Сите теми администраторите/модераторите ќе се потрудат да ги одржуваат како што треба и да не дозволуваат истакнување на непотребни постови во нив бидејќи тоа значи дека темата би станала непрегледна и тешко разбирлива.
Токму затоа дел од твоите непотребни и оф топик мислења се избришани.

Втора работа....
Избегнувај претерано и непотребно форматирање на постовите. Немој без потреба да употребуваш Bold, Italic, Underline а исто така немој да употребуваш премногу смајлиња.
6. Секое претерано форматирање на текст, користење на смајли, интерпункциски знаци и сл. ќе биде отстрането.
Никој од членовите не сака да чита мислења напишани со премногу форматиран текст. Одржувајте ги Вашите мислења кратки, јасни и прегледни. Користете форматирање на текстот само во посебни прилики и кога навистина има потреба од тоа за да го направите постот попрегледен.
Неколку твои мислења едитирав, но потруди се во иднина да нема потреба од тоа.
Оваа опомена нека ти послужи како поука како треба да учествуваш на овој форум. На форумот постојат Правила кои важат за сите членови и сите ги почитуваат. Токму затоа ти препорачувам да ги прочиташ (ако тоа не си го сторил до сега) и да се потрудиш да ги почитуваш во иднина, за да не доаѓаме во вакви или полоши ситуации кои би резултирале со бан. :)

BTW
@stefan_sonce
Немој да реагираш на секој негов пост. Затоа сме тука ние од Администрацијата и ќе го опоменеме таму кај што треба или ќе го избришеме мислењето. Да го зачуваме редот на работите на форумов. Воедно молба и до останатите членови доколку забележат некој пост кој се коси со Правилата, да ја користат опцијата Пријави (
report.gif
), наместо лично да реагираат и укажуваат на Правилата, за да се создаваат конфликтни ситуации во дискусиите.

Благодарам
 
Освен AMD_fan другите немате право ни да зуцнете за leopard236! Види мајката све wannabe модератори се собрале тука!

Ако некој член дупи у ребра, тоа е обврска и задача на админ/модовите да го решат проблемот на било кој начин. Кој ви дава право на вас вака јавно да го опоменувате ко да сте forum police?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Во една претходна тема напоменав другите членови да се воздржат од вакви постапки. Многу од Вас биле толерирани за истите работи за кои сега обвинуваат и немаат право да го прават тоа. Доколку некој ги нарушува правилата ќе биде опоменат, во краен случај казнет. Тоа е обврска на администрацијата.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Хмм мислев ќе се научи,пошто сите учиме од грешките,го опоменувавме многу пати,но тој пак истата приказна :zbunet3:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Значи никој не е wanabee, туку сакаме да му ги покажеме неговите грешки, за да знае што да поправи.

И бтњ, сите ја знаеме задачата на администрацијата, али ова не е до нив обраќање, туку до членот.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ајде, ајде, луѓе, chillout малку. Нема потреба да се распнува човекот на крст. Му укажавате, иако тоа е обврска на администрацијата, и да го оставиме сам да се поправи.
AMD_FAN јавно го опомена, и нека остане засега на тоа. Да му се даде шанса, каква што добиваа и други членови, кои подоцна се искорегираа.
Нема потреба од негативна енергија.:)
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Ни на крај памет не ми падна дека другите не сваќаат како wannabe модератори. Јас само му укажав на членот што не ми се допаѓа кај него, и што мислам дека треба да се промени кај него, а немам намера никого да судам. Свесен сум дека порано некои од нас ги правеле истите грешки, и се извинувам ако изреагирав бурно или го навредив на некој начин членот. BTW, Sephiroth, воопшто не се согласувам со тебе :ua:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно