• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

лента за трчање

bristlebac

Gaining Experience
21 декември 2020
82
117
Skopje
ЗДРАВО НА СИТЕ = би сакал да земам само долен дел без рачки или има опција да се вадат рачките, зошто планирам да користам убава маса на подесување, за тастатура +монитор за работа, најважно играње со одење на неа 24-7
тежината 130кг ми треба, но имаат до 100кг во сетек, нептун, се разочараав, во биди фит може исто да се најде нешто докдај 35к. но не се разбирам...
Ако има некој да сподели искуство, некој лагери тропале, гаранција нешто, неашто што е важано правило за траките и некоја попозната марка од другите и тнт.
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
286
173
ЗДРАВО НА СИТЕ = би сакал да земам само долен дел без рачки или има опција да се вадат рачките, зошто планирам да користам убава маса на подесување, за тастатура +монитор за работа, најважно играње со одење на неа 24-7
тежината 130кг ми треба, но имаат до 100кг во сетек, нептун, се разочараав, во биди фит може исто да се најде нешто докдај 35к. но не се разбирам...
Ако има некој да сподели искуство, некој лагери тропале, гаранција нешто, неашто што е важано правило за траките и некоја попозната марка од другите и тнт.
Сум размислувал за ваков setup како ова што сакаш ти ама си мислам зар стварно има толкав ќар ако одам наспроти само ако стојам? Мене ми се чини не.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,452
1,576
Сум размислувал за ваков setup како ова што сакаш ти ама си мислам зар стварно има толкав ќар ако одам наспроти само ако стојам? Мене ми се чини не.

Напротив изотонични контракции кога одиш, наспроти изометриски кога стоиш трошат повеќе енергија, повеќе придонесуваат за слабеење, одржување на мускулен тонус и маса.
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
286
173
Напротив изотонични контракции кога одиш, наспроти изометриски кога стоиш трошат повеќе енергија, повеќе придонесуваат за слабеење, одржување на мускулен тонус и маса.
OK интересно. Дали би можел ефектот да се постигне со степер наместо со лента за одење? Нешто вакво на пример:
1642166839500.jpeg
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,452
1,576
OK интересно. Дали би можел ефектот да се постигне со степер наместо со лента за одење? Нешто вакво на пример:
Погледнете го атачментот 108518

Степер или качување по скали физиолошки е позахтевна вежба од одење по рамно. Во овој случај, ефектот со степер, дури и без никаков отпор наспроти лесно одење би бил и поголем. Претпоставувам дека нема да можеш долго да ја практикуваш вежбата како одење. Веројатно е паметно да се следи и пулс, а со цел да не достигнеш субмаксимални вредности (220-возраст)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,743
Членови
30,814
Најнов член
SandraNikola
На врв Дно