1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LENOVO Y530

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од -Ata-, 14 oктомври 2019.

 1. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  Продавам лаптоп LENOVO Y530

  Lenovo Legion Y530 Gaming Laptop

  15.6 inch, 1920 x 1080 px, 60 Hz, IPS, non-touch, matte
  Intel Coffee Lake Core i7-8750H CPU
  Intel HD 630 + Nvidia GTX 1050 Ti 4GB
  16 GB
  DDR4 (2x DIMMs)
  256GB M.2 + 1 TB 7200 rpm HDD (2.5″)
  3 x USB-A 3.1, 1x USB-C 3.1, HDMI 2.0, miniDP 1.4, LAN, mic/headphone
  white backlit keyboard, webcam

  цена 45000ден
  земен од телеком (сеуште под гаранција)
   

  Прикачени датотеки:

  mdeni, skullmonkey, Alex77 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
 3. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
 4. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
 5. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  42.000 ден
   
  На Alex77 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. tnvski
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,181
 2. Oktar

  Проценка Lenovo Y700-15ISK

  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,232
 3. rippermkd

  Проценка lenovo vibe K5

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  425
 4. CyberTm
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  976
Вчитување...

Сподели

Вчитување...