• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Lenovo Thinkpad X1 Yoga X1 Gen 4 i7 8th gen / 16GB / 512GB NVMe

Статус
Затворена за нови мислења.

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Се продава Lenovo Thinkpad X1 Yoga X1 Gen 4 со следните спецификации:

CPU: i7 8665U up to 4.8GHz
RAM: 16GB DDR3L 2133MHz ( dual channel )
SSD: WD SN730 NVMe 512GB
Display: 14" 1920*1080 IPS Touch screen, Privacy Guard, 400nits
Connectivity and ports: Thunderbolt 3, 2 x USB 3.0, HMDI, Audio out, Cellular
Battery: 51Wh 7% Wear Level
With Stylus

Лаптопот е убаво сочуван со исклучок на неколку периферни гребаници кои воопшто не се приметуваат при работа. Се на се користен околу еден месец активно, има 11 денови power on time дискот, со преостанато интернационална гаранција од околу 18 месеци. Го нема оригиналниот полнач, но има нов заменски ама квалитетен со кој функционира Quick Charge и се полни за околу 1 час.

Цена: 1100 евра

IMG_20211208_194334.jpg IMG_20211208_193907.jpg IMG_20211208_193942.jpg IMG_20211208_194151.jpg IMG_20211208_194102.jpg IMG_20211208_194021.jpg IMG_20211208_194127.jpg IMG_20211208_230637.jpg IMG_20211208_231602.jpg
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Најдов нов оригинален полнач, лаптопот ќе иде со нов полнач, а цената си останува иста.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно