• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 14" Ultrabook, Intel Core i5-1135G7, 16GB RAM, 256GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Windows 10 Pro

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
463
Скопје
Барам проценка за нов Lenovo Thinkpad X1 Gen 9 со следниве спецификации:

CPU: i5 1135G7
RAM:16GB DDR4
GPU: Intel Iris Xe
SSD:256GB NVMe
Display: 14"

Нов неотпакуван со интернационална гаранција. Ако има потенцијални заинтересирани пишете ПП.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
463
Скопје
Лаптопот испадна дека има 8GB наместо 16GB, дисплејот е 14" 1920x1200 16:10 IPS.

Гледам дека нема проценки, цената е 1400 евра за лаптопот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,746
Мислења
863,831
Членови
30,079
Најнов член
ramrom
На врв Дно