• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Lenovo ThinkPad T440s

Статус
Затворена за нови мислења.

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
194
273
Почитувани,

Ве молам за проценка на Lenovo ThinkPad T440s.

Благодарам <3

pc.jpg
 

l1d0v1c

Practice makes perfect
10 март 2011
659
1,369
При барање проценка за лаптоп (преносен уред) тешко дека некој ќе ти даде цена без приложени податоци како:
  • Батерија - истрошеност, колку моментално држи
  • Козметичка состојба
  • Слики
 

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
355
175
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate

Споредено со претходнава тема, кај што лаптопот што се проценуваше окулу 180-200, ваму имаш подобар екран и повеќе рам. Зависи од батеријата можеби ќе оди и за повеќе, ама јас би рекол 250 евра е некој апсолутен максимум, сепак е двојадрен процесор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно