1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Lenovo ThinkPad P52

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од RoninMK, 24 Август 2019.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Продавам нов Lenovo ThinkPad P52 Workstation лаптоп со следните карактеристики:

  Процесор: Intel Core i7-8750 6C/12T 2.2GHz up to 4.1GHz 9MB Cache
  Екран: 15.6" LED 1920 x 1080 Full HD IPS
  РАМ Меморија: 16GB DDR4 2666MHz (2 x 8GB)
  Диск: 512GB M.2 NVMe SSD TCG Opal Encryption 2
  Графичка: NVIDIA Quadro P1000 4GB GDDR5 / Intel UHD Graphics 630
  Оперативен систем: Win 10 Pro 64-bit
  Друго: Backlit keyboard, Fingerprint reader, Smart Card reader итн.

  Цела спецификација по точен модел и моментална продажна цена на следниот линк
  Преглед и тест на модел со слична конфигурација на следниот линк

  Лаптопот е вклучен само еднаш и има фабричка гаранција до 16 Август 2022 година.

  Продажна цена: 1500 eur
   

  Прикачени датотеки:

  На gOJDO, Ребро, CyberTm и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
 3. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Ајде најнова ценa: 1400 eur
   
 4. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Течи гаранцијата за џабе... нова цена 1300€!
   
 5. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Обнова плус нова цена... 1250€!
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
 7. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Обнова и нови слики сега кога веќе стигна кај мене :)
   

  Прикачени датотеки:

  На gocetan и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 9. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Обнова и Black Friday цена од 70.000 ден!
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Нова цена за во готово 68.000 ден!
  Постои опција да се земе и на фактура... цена по договор!
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Останува форумската цена од 68.000 ден
   
 12. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Последна цена.... 67.000 ден!
  Останува опција да се земе и на фактура... цена по договор!
   
 13. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Тука е си го чека среќниот купец...
   
  На gocetan и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 14. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Продаден надвор од форумот како алат на корисник на кој реално му треба па се надевам дека ќе го користи долго време и ќе направи многу профит од него. Може клуч.

  П.С. Појачан веднаш на 32GB RAM :)

  Испратено од G3121 преку IT.mk форум апликација
   
  На omegaRED, draganamon, gocetan и уште 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...