1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Lenovo Thinkpad 460s

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Zippo, 22 Јануари 2020.

 1. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Здраво ми треба проценка за Lenovo Thinkpad 460s.

  Се работи за лаптоп кој го користам, сакам да го продадам ради тоа што земав понова генерација на Thinkpad.

  Processor Core i7-6600U (2C, 2.6 / 3.4GHz, 4MB)
  Memory 4GB Soldered + 4GB DIMM
  Display 14" FHD (1920x1080) IPS
  Storage 256GB SSD M.2 Opal2
  Battery 3-cell (23Wh) + 3-cell (26Wh)
  Product number: 20F9003CUS

  Лаптоп е во добра состојба со минимални траги на користење, се на него е функционално. Со него следува лиценциран Windows 10 Professional. Гаранција нема.
   
  На Kajsibebraat, Gaston, xCorbe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
 3. VerifiedUsers Overlay
  aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  663
  916
  6 Декември 2012
  Машко
  ~20.000 денари
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ок ... Уште некој да даде проценка?
   
 5. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Фала на проценка, го продавам по цена од 470 евра, 60 евра поефтино од тоа што го земав пред 8 месеци.

  Ако не се продаде ќе си го задржам.
   
 6. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
 7. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
 8. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
 9. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,486
  1,942
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Те молам пушти некоја слика.

  Ме интересира каков layout е тастатурата и какви дисплеј излези има, т.е. дали ќе може да се приклучат 2 монитори?
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Еве и слики 20200219_130051.jpeg 20200219_130058.jpeg 20200219_130125.jpeg 20200219_130142.jpeg 20200219_130151.jpeg
   
  На tupacan и mnikolce им се допаѓа ова.
 11. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst

Сподели

Вчитување...