1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Lenovo ThinkCentre M92P Intel Core i5, 8 GB DDR3

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 19 Март 2018.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам брендирана конфигурација Lenovo ThinkCentre M92P

  Спецификации
  CPU: Intel Core i5-3350P Ivy Bridge Quad-Core 3.1GHz (3.3GHz Turbo) LGA 1155 69W
  Chipset: Intel Q77
  Mempory: 8 GB DDR3 1600Mhz
  VGA: Intel HD Graphics 4000 (onboard) + AMD HD 6570 1Gb DDR3
  HDD: Western digital 250Gb Blue
  Audio Analog Devices: AD1882 High Definition (HD) Audio
  Network: 10/100/1000 MBit/s Gigabit-Ethernet Adapter
  Optical device: 16xDVD+/-RW Dual Double Layer
  Interfaces: 4x USB 3.0 + 2x USB 2.0; VGA + DisplayPort; 1x Seriаl RS232
  OD: Windows 7 PRO - 64bit OEM

  Компјутерот е во перфектна состојба.
  Цена: 13600 ден.
   
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  10900 ден.

  Понудата важи до крајот на оваа недела
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Бесплатна достава за утре за Скопје
   
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Продаден
  Клуч
   

Сподели

Вчитување...