• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Lenovo ThinkCentre M91p Tiny Desktop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,497
3,242
Процесор: Intel Core i5-4570T
РАМ: 1 x 8GB DDR3 (еден слот е слободен може да се надогради)
Хард диск: 320GB 5400К
Displayport, VGA, 4xUSB 3.0, 1xUSB 2.0 serial, LAN
Лиценциран Windows 7/10, ако нешто значи.
Без тастатура и глувче.

Исчистен среден (прашина, термална паста, биос батерија), лично користен повремено за home lab (врти VMware 6.7). Потрошувачка на струја 0, барем тоа што гледав од сметките.

Цена: 8000 денари

Ако некој го сака со 16GB RAM може со доплата од 1000 денари.

2021-04-10 08.44.37.jpg 2021-04-10 08.44.57.jpg 2021-04-10 08.45.05.jpg 2021-04-10 08.44.31.jpg 2021-04-10 08.44.43.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,734
Членови
29,489
Најнов член
******
На врв Дно