1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Lenovo Thinkcentre m82 sff

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dashbog, 6 Август 2019.

 1. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  154
  83
  24 Јуни 2008
  Машко
  Имам Lenovo Thinkcentre m82 sff што ми стои дома така неколку месеци па би ве замолил за проценка за да иде на продажба.

  Intel Core i5 3470
  8GB DDR3 @ 1600 MHz (hynix и samsung)
  500GB HDD
  Integrated graphic
  DVD RW
  Лиценциран Windows 7 Pro

  Компјутерот оригинално беше со 4GB RAM и 250GB HDD, јас му додадов уште 4 GB и му го заменив HDD со 500 GB.

  20190806_102109.jpg 20190806_102132.jpg 20190806_102119.jpg
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,062
  4,351
  28 oктомври 2008
  9.000 ден.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Се сложувам
   
 4. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  154
  83
  24 Јуни 2008
  Машко
  Иде на продажба.
  8.000ден може замена за 27" монитор
  Излишно е да кажам дека е во исправна состојба, давам и тастатура и маус со него.
  Праќам и по карго
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  154
  83
  24 Јуни 2008
  Машко
  Резервирано до понеделник.
   
 6. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  154
  83
  24 Јуни 2008
  Машко
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  821
 2. rippermkd

  Проценка lenovo vibe K5

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  426
Вчитување...

Сподели

Вчитување...