• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Lenovo Think Center + Monitor 22" Philips 220VL

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
138
188
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3570 + CM Vortex 211Q
Motherboard
Asus P8Z77-V LE PLUS
Storage
SSD:Kingston HyperX 3K 120GB + HDD: WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
4x4GB, 1600MHz Kingston Hyper X
Video card
Asus Strix GTX 1060-6GB
Case
CM Elite 430 Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Сакам да го продадам компјутерот заедно со се монитор, па што мислите колку вреди
Lenovo Think Center
CPU: Intel Core i3-4130 - 3.40GHz
RAM: 8GB DDR3 - 1600MHz
SSD: Kingston 120GB HyperX 2,5" SATA III 6Gb/s
HDD: Hitachi 500GB 7200RPM S-ATA
PCI/PCIe Tower (3x3)
Intel HD Graphics
DVD Recordable
Gigabit Ethernet
Memory card reader
со компјутерот заедно одат тастатура и глувче Lenovo
Monitor: 22" FHD Philips 220VL
Компјутерот и мониторот се одлично зачувани еве и неколку слики
IMG_20201121_201400.jpgIMG_20201121_201050.jpgIMG_20201121_201201.jpg
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,209
10,138
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
11.000
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
138
188
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3570 + CM Vortex 211Q
Motherboard
Asus P8Z77-V LE PLUS
Storage
SSD:Kingston HyperX 3K 120GB + HDD: WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
4x4GB, 1600MHz Kingston Hyper X
Video card
Asus Strix GTX 1060-6GB
Case
CM Elite 430 Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
ОК, 11.000 за почетокот.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,919
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно