• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Lenovo Tab 4 (TB-7304F)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,073
1,320
Скопје
Lenovo TB 7304F
OS: Android 7.0 (Nougat)
Chipset: Mediatek MT8167D
CPU: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPU: PowerVR GE8300
Display: 7" IPS LCD 1024x600, 16:9 ratio (~170 ppi)
Memory: 1GB RAM / 16GB Storage
Battery: non-removable Li-Po 3450 mAh

купен од член на форумов, го продавам бидејќи повеќе немам потреба од него.
gtasa1.jpg

1500 денари.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно