• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Lenovo Tab 2 A7-10F Wi-Fi

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
296
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Продавам Lenovo Tab 2 A7-10F 8GB ROM 1GB RAM
Одлично сочуван, многу малку користен.
Инсталиран CyanogenMod 12.1 (Android 5.1.1) последен апдејт Ноември 2020. Youtube работи во 720p за разлика од фабричкиот софтвер каде максимална резолуција е 480p, батерија сеуште солидна.
Цена 2500ден


never give up

. IMG_20201126_232119.jpeg IMG_20201126_232200.jpeg IMG_20201126_232220.jpeg

never give up
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
296
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
bump

never give up
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
296
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Продаден надвор од форум, може клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,649
Мислења
829,660
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно