1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Lenovo S920 проблем - Unable to mount /emmc

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Luxell, 29 Јули 2018.

 1. Luxell

  Luxell
  Intern

  217
  47
  7 Јули 2012
  Машко
  Се работи за доста постар модел на Леново кој се користеше за итни ситуации и имаше инсталирано кастом ром MIUI V8,а проблемот е во тоа што наеднаш се рестартира и започна да вади негации за секоја апликација и освен Cancel/Report не можам воопшто да отворам никаква апликација и се ова ќе да е проблем со интерната меморија.
  Значи пробав преку TWRP да му флеширан нов ром и ми вади негација E: Unbale to mount /emmc,исто се појавува и со рикавери,пробав и да му сменам партиција во EXT4,преку компјутер да флеширам со Flash Tool а таму на крај ми се појавува негацијата: BROM ERROR : S_CHKSUM_ERROR (1041)

  Еве и слики
   
 2. Luxell

  Luxell
  Intern

  217
  47
  7 Јули 2012
  Машко
  Имам малку слободно време и се решив да пробам пак дали би го средил,ама ништо.Е сега ме интересира дали нешто грешно правам или е отидената интерната меморија?

  Значи со алатката SP Flash Tool пробувам да го флеширам оригиналниот stock rom но ја добивам оваа негацијата,исто така можам да пристапам до TWRP recovery менито но и од тука доколку го флеширам zip фајлот ги добивам овие негации,а кога ќе се пушти телефонот се појавуваат иконите но неможе ништо да се одбере само постојано излегуваат следните пораки дека има проблем со апликациите.
  Album — Postimage.org
  Album — Postimage.org

  Е сега во што е точно проблемот?
   
  Последна промена: 29 Јануари 2019

Сподели

Вчитување...