Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H

Статус
Затворена за нови мислења.

gremlin

Octogenarian/2
18 октомври 2009
2.845
2.370
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800X - CM ML240L V2
Motherboard
Asus TUF B550 Plus
Storage
Samsung 990 Pro 1TB
PSU
1000W Corsair RM1000i
RAM
16GB DDR4 Kingston Renegade 3600Mhz
Video card
Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Holo Extreeme
Case
CM H500 ARGB
Mouse
Logitech G703
Keyboard
SteelSeries TKL
Audio
Realtek
Monitor
27" Mi 2K 165Hz
OS
Windows 11 Pro 64Bit
gremlin додаде нов оглас:

Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H - 70.000 ден.

Се продава лаптопот подолу, купен во нептун со уште една година гаранција, во одлична состојба нема ниту една трага од користење, користен е со надворешна тастатура и маус, редовно чистен, во оригинална кутија со сите додатоци. Боја титаниум греј.

Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H

16" 2K IPS HDR400 165Hz GSYNC 500Nits
AMD Ryzen 7 5800H (8C/16T)
16GB DDR4 3200Mhz Kingston Impact CL20
Nvidia GeForce RTX 3060 6GB (130W) со дополнителна можност за оверклок преку БИОС
SSD M2 500GB Samsung 980 PRO
SSD...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.042
Мислења
954.438
Членови
34.468
Огласи
2.271
Најнов член
idriz
На врв Дно