Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Lenovo Legion 5-15IMH05 со гаранција

Статус
Затворена за нови мислења.

StalkeR

Нискоградба
5 декември 2009
5.370
6.506
StalkeR додаде нов оглас:

Lenovo Legion 5-15IMH05 со гаранција - 32.000 ден.

Legion 5-15IMH05 (Lenovo) - Type 82AU

Processor
Intel® Core™ i5-10300H Processor(Core™ i5-10300H)
Memory
1x 8GB DDR4 2933
Hard Drive
1x 512 GB SSD PCIe
Wireless Network
1x Bluetooth® 5.0 or above; Wi-Fi 6 2x2 AX
Ports
1x 1 Type C (USB3.1 GEN1+DP1.2); Combo jack; RJ45 port with Giga Lan; HDMI 2.0
Camera
1x 720P HD with Array Microphone & Privacy Shutter
Graphics
1x GeForce GTX 1650Ti 4GB
Monitor
15.6 FHD 120Hz
Windows 11 Pro + MS Ofice чиста инсталација.

Гаранција до : Април 2023 од...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.089
Мислења
955.138
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно