1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Lenovo L340-17IRH: i7 9750H, 8GB RAM, GTX 1650 4GB, 512GB NVMe, 17.3" 1080p IPS

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 26 Март 2020 во 07:32.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен и многу малку користен(практично нов) лаптоп Lenovo L340-17IRH купен пред 2 месеци, под гаранција уште 22 месеци, со следнава конфигурација:

  Display: 17.3" (439mm) FHD (1920x1080), IPS, anti-glare, LED backlight, 300 nits, 16:9 aspect ratio, 72% gamut, Antiglare
  CPU: Intel Core i7-9750H (12M Cache, up to 4.50 GHz)
  RAM: Hynix 8GB DIMM DDR4-2400
  VGA: NVIDIA GeForce GTX 1650 (4GB GDDR5 memory)
  SSD: Intel NVMe 512GB M.2 PCIE
  Audio: HD Audio, Dolby Audio, stereo speakers, 1.5W x 2, dual array microphone, headphone / microphone combo jack
  Ports: Two USB 3.1 Gen 1, one USB 3.1 Type-C Gen 1, HDMI 2.0, Ethernet (RJ-45), security keyhole, AC power adapter jack, headphone / microphone combo jack
  Communications: Gigabit Ethernet connection 100/1000M; 802.11ac 1x1 Wi-Fi + Bluetooth 4.2, M.2 Card
  Battery: 3-cell (45 Wh) Integrated Li-ion, Battery Life Up to 9 hrs
  Dimensions: 413mm x 284.7mm x 25.3mm
  Pointing device: Buttonless mylar surface multi-touch touchpad
  Weight: 2.78 kg

  20200326_071318.jpg 20200326_071414.jpg 20200326_071707.jpg 20200326_071731.jpg

  Цена, фиксна: 42000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  MacedonianBro, GGTT1, Costigan_Jr и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gOJDO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  652
 2. gOJDO
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,390
 3. Gucci
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,544
 4. Gucci
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,318
 5. Gucci
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,346
Вчитување...

Сподели

Вчитување...