Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Lenovo IdeaPad Gaming 3

Статус
Затворена за нови мислења.

'CuoreSportivo

Gaining Experience
9 ноември 2017
55
69
'CuoreSportivo додаде нов оглас:

Lenovo IdeaPad Gaming 3 - 45.000 ден.

Се продава нов, неупотребуван лаптоп Lenovo IdeaPad Gaming 3 со гаранција.
Лаптопот е добиен на наградна игра, се продава бидејќи немам потреба од истиот.
Спецификациите се наведени на една од сликите.

Видете го целиот оглас...
 

'CuoreSportivo

Gaining Experience
9 ноември 2017
55
69
Надоврзуванње на огласот.

Спецификации:

AMD Ryzen™ 5 6600H (6C / 12T, 3.3 / 4.5GHz, 3MB L2 / 16MB L3)
NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 4GB GDDR6, Boost Clock 1740MHz, TGP 85W
1x 8GB SO-DIMM DDR5-4800
512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®
15.6" FHD (1920x1080) IPS 250nits Anti-glare, 45% NTSC, 120Hz, FreeSync™

Повеќе инфо тука.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.502
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно