• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем Lenovo Ideapad 330

  • Ја почнал/а темата caki
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

caki

Gaining Experience
1 август 2010
479
153
Имам проблем со микрофонот на лаптопот. Realtek драјверите се инсталирани но проблемот сеуште постој. Тестирав на оваа страна Mic test - Check microphone online и интересно е што доколку се пристапи до страната преку Chrome, микрофонот не работи, а доколку се пристапи преку Firefox микрофонот си работи одлично.

Помислив да не е нешто до пермисиите на Chrome, но најверојатно не е до тоа, бидејки доколку се направи Facebook Call исто преку Firefox, микрофонот повторно не работи.

Дали имате идеја до што моеже да биде проблемот?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,729
9,110
Скопје
Дали имате идеја до што моеже да биде проблемот?
Ако си ги пробал сите ствари шо ги пробал и овој
до драјверите е. Стај постар.
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
264
Битола
Да . Пробај други драјвери и тестирај. Тие од реалтек знаат проблеми да прават.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно