Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Lenovo Ideapad 3 15are05 - bios update failed

Vilijam

Intern
8 ноември 2018
9
12
Здраво,
Некој да ми каже солуција - помош како да го вратам во живот лаптопот, при update na bios - помина се успешно и после рестарт ненам слика само дува вентилаторот.

Поздрав
 

batka23

Gaining Experience
16 септември 2022
70
73
Ти се брикнал биосот ништо страшно треба да се одлеми и репрограмира биос чипот би требало по овластениве сервиси да имаат таква опција како аитоникс.
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
744
675
ако е брикнат - тогаш ќе мора да се смени со друг чип (како што посочија погоре)
на мене еднаш така ми се зезна биосот (сакав да флешнам отклучен биос со повеќе опции за HP Dv6..) - сепак не сакаше да се вклучи и само фенот си работеше
за некое чудо риковери со усб успеа ЛИНК - не знам да ли има нешто слично за твојот модел
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.746
10.182
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Може да се среди доколку не е чепкан претходно. Веќе немам нерви ни време да исправам туѓи грешки.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.746
10.182
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.043
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно