Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог LENOVO GAMING LOQ 15IAX9 или ASUS TUF F15 FX507ZC4 ?

Qwerty29

Intern
21 септември 2021
79
29
ГостиJар
Здраво нас сите :)

Сакам да изберам лаптоп но во дилема сум кој од овие два модели:



Знам дека нема некои големи разлики доста се слични и двата но чисто мислев да ми помогнете да се одлучам, да споделите мислење или искуство доколку имате. Исто така ме интересира во поглед на батерија кој би бил поиздржлив според вас.

Ви благодарам на сите!
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.651
4.649
Писти Охту
Фала ти за споделеното мислење, во врска со батеријата кое е твоето мислење 56Whrs 4-cell (TUF) наспроти 3cell 60Wh?
горе долу тука ќе си со колку ќе ти трае батеријата, така да нема многу разлика.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.409
14.659
Дефинитивно Леновото, и 3050 кај него е со 6Gb наспроти 4Gb
 

Qwerty29

Intern
21 септември 2021
79
29
ГостиJар

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.132
Мислења
975.249
Членови
35.440
Најнов член
Tr.Krstev
На врв Дно