• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Lenovo Explorer: Mixed Reality Headset

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1,145
587
Скопје
Работен месец дена, состојбата е скоро иста како што е купен, самошто тригерот на десниот контролер(тој што се користи нон-стоп) малце почна да шкрипи пробав да го подотворам за да го подмачкам ама немав алат и баталив за да не ја уништам пластиката. Го продавам пошто сакам да земем odyssey.

Цена: 25к до 25 ноември

IMG_20181027_103134.jpg IMG_20181027_103145.jpg IMG_20181027_103150.jpg IMG_20181027_135127.jpg IMG_20181027_135137.jpg IMG_20181028_170440.jpg IMG_20181028_170520.jpg IMG_20181114_010143.jpg
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,206
10,135
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Јас па реков стварно го подаруваш....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,658
Членови
28,226
Најнов член
Ivan G
На врв Дно