1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Lenovo 320-15ISK Laptop

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од SiPy`, 17 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,603
  4,517
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ве молам за проценка на лаптопот во наслов со преостаната гаранција од 5 месеци и следниве спецификации:

  Processor: i3 6006U 2.0GHz
  Storage: 128GB SSD Hinyx
  PSU: 65W Adapter
  RAM: 4GB DDR4 2133MHz
  VGA: Intel HD 520
  Case: Lenovo 320 + 1xUSB 2.0, 1xUSB 3.0, 1xUSB Type-C
  Audio: 2 x 1.5W speakers with Dolby Audio
  Monitor: 15.6" HD (1366x768) Antiglare

  Има мало вдлабнување околу копчињата „М“, „К“, „Ј“, „Л“. Батеријата има 74% health или во превод 3 часа гледање стрим/YouTube со Balance Power. Гратис доаѓа со кеди и кутија за DVD-RW.

  ЕДИТ: Слики ќе прикачам утре.
  ЕДИТ2: Дајте проценка и за со 12GB RAM.
   
  Последна промена: 17 Јуни 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,603
  4,517
  23 Јуни 2015
  Машко
  Еве слики.
   

  Прикачени датотеки:

 3. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  505
  451
  27 oктомври 2016
  Ваков Леново и3-6006 некористен пред 1 месец се даде за 10500 денари. Оглед на забелешките кои ги пиша погоре ова со 12 гб максимум 11.000, со 4 гб - 9000
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,603
  4,517
  23 Јуни 2015
  Машко
  Оди на продажба за 10.500 со 4GB RAM или 12.500 со 12GB RAM.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,603
  4,517
  23 Јуни 2015
  Машко
  Резервиран. Има слободна плочка од Samsung 8GB DDR4 2133.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,603
  4,517
  23 Јуни 2015
  Машко
  Продадено. Клуч
   
Слични теми
 1. aceniko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  720
 2. Jovan2389
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  551
 3. borcep
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  599
 4. Oktar

  Проценка Lenovo Y700-15ISK

  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,177
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...