Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Legion 5 Pro 16ACH6 (Storm Grey)

Статус
Затворена за нови мислења.

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.177
603
Скопје
Boldozer додаде нов оглас:

Legion 5 Pro 16ACH6 (Storm Grey) - 60.000 ден.

Продавам Legion 5 Pro-16ACH6 Laptop (Lenovo) - Type 82JS

Спецификации:
 • AMD Ryzen 7 5800H
 • 16GB
 • 512GB SSD
 • RTX3050TI
 • 16.0" WQXGA IPA (2560 x 1600) 16:10
 • 4 Cell Battery
 • Порти:
  • 1x USB Type-A (USB 3.2 Gen 1 only);
  • RJ45 port with Giga Lan;
  • Headphone and Mic array (2 in 1 combo port) 3.5mm;
  • 2 USB 3.2 Gen 1;
  • 1 x USB Type C (DP1.4USB 3.2 Gen2PD);
  • 1 x USB3.2 Gen 1(Alawys on USB 5V2A);
  • 1 Type C (USB 3.2 Gen 2 + DP 1.4);
  • HDMI 2.1;
  • 1...

Видете го целиот оглас...
 

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.177
603
Скопје
Освежување!!

Со оглед на (не)достапноста на лаптопот во сите продавници, цената е дно!
Според мене зделкава е но-браинер за тој што има потреба од ваков тип на лаптоп, за тој буџет може да се најде само Legion 3...
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.833
5.741
Освежување!!

Со оглед на (не)достапноста на лаптопот во сите продавници, цената е дно!
Според мене зделкава е но-браинер за тој што има потреба од ваков тип на лаптоп, за тој буџет може да се најде само Legion 3...
Апсолутно. Да ставеше недела две порано ќе беше земен одамна. Ама бидна работата. Иначе премија е.
 

d0sada

Gaining Experience
18 февруари 2016
168
127
Скопје
d0sada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen R7 2700x/ NZXT x62 Kraken
Motherboard
AsRock x470 Taichi Ultimate
Storage
SAMSUNG 850 EVO 250GB/WD 1TB BLACK
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
Gskill Sniper X 3400 Mhz DDR4 16 GB
Video card
Gigabyte G1 Gaming 1070 8GB
Case
Fractal Design - Define R5 Black Window
Mouse
A4 Tech X-718BK
Keyboard
Wireless Desktop MK710
Audio
AKG K 512 MKII Multi-Purpose Stereo Headphones
Monitor
Phillips 232E 23"/ Dell P2414H 24"
OS
Windows 10 64-bit Pro
Ако можеш контактирај ме, заинтересиран сум да го земам

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.762
Членови
35.414
Најнов член
zokipoki321
На врв Дно