1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ледиком Сервис

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Uber-, 24 Јуни 2019.

 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  116
  105
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Дали има некој искуство со промена на стакло во ледиком?

  Имам самсунг с8 со пукнат екран и гледам имаат намалено цена за машинска промена на стакло на 3990 денари од пред 3 дена, но ме интересира дали некој има искуство и како е задоволен од услугата, воедно и препорака за добар сервис е добредојдена.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,039
  1,605
  13 Јануари 2014
  Машко
  И мене ме интересира истово, прилично е ефтино.

  За гарантирано добар сервис го имаш Аквариус Систем во Охрид, машински менуваат стакло и има голем број задоволни корисници. Последно кога прашав ми рекоа 8,000 денари за промена на стакло, ама тоа беше пред година дена, ваљда е поефтино сега.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  116
  105
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Јас следам цени веќе 1.5 години, од 12000 на 9000 па на 6000 пррд 1месец во ледиком, а сега 3990. Пристојна цена е али ме интересира искуства

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 4. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  767
  485
  20 Декември 2015
  Машко
  Вчера се јавив и ми рекоа 6000 за стакло, и задното 800 денари.

  Утре ќе носам два телефони S8 па ќе видиме што ќе направат.
   
  На Agron и Uber- им се допаѓа ова.
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  390
  193
  18 Март 2015
  Машко
  Имам сервисирано еден ајфон на близок кај нив и ставија дисплеј со едвај 20 фрејма. Толку имам да кажам. Да беа серизони, никогаш не би набавиле таков екран
   
  toshex, Speedster и на Uber- им се допаѓа ова.
 6. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  116
  105
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Чудно, ова им е пред 3 дена ставено Screenshot_20190625-001335_Instagram.jpeg

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  116
  105
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Имам слушано лоши и добри работи за нив затоа некако сум скептик, ма да во мој случај тачот си работи топ само стакло е за промена. Како и да е стакла а и екрани нарачуваат од алиекспрес најверојатно и што добијат ставаат...

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 8. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  64
  84
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  На iPhone 6s+ го скршив оргиналниот екран па се решив бидејки не бев при пари да ставам кинески (1400ден). Поминаа 40-50 дена и почна да зеза нешто но се беше добро (3Д тач,прецизност,бои итн). Го сменив пак за кинески но истиот ден нешто зезаше. Причината за расипување на претходниот екран беше ради iOS 12 апдејдот, не подржува веќе кинески екрани. Па со + допплата тоест за 2500ден ставив оргинал екран. Се приметуваше разлика од кинескиот до оргиналот но не беше огромна. Во кратки црти, имам добро искуство со нив и не чекав многу за сервис.
  Ѕирни и во Mobelix mobilara или Mobishop.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Еве јас немам, ама после тапа искуства со ајбутик и мобеликс, можам да тврдам дека вреди да се проба :)

  Којзнае, може на крај ќе излезат подобри од овие моментално фаворизираните. (без намера за заебанции, го мислам ова)
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Јас имам позитивно искуство со промена на стакло на ајфон на блиски пријатели, два до сега. За цената и услугата која се добива, мислам дека се ок.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  60
  56
  24 Јули 2012
  Машко
  Ok si se Ledikom. Vo posledno za mobilni idam kaj Boshko vo Alfa mobil. Poblisku mi e i ima dobar pristap. Bar do sega (20-25 telefoni za godina dena odneseni).
  Inaku mozes i kaj Alejnas.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bugarce

  bugarce
  Intern

  4
  2
  22 Март 2016
  Машко
  Јас имам носено за промена Хуавеи Мате 20 Лите ефтино и бгру го сменија. Екранот дури мислам дека е подобар од оригиналниот може така се погоди сречата :)
   
  На gocetan и Uber- им се допаѓа ова.
 13. damil

  damil
  On your way to fame

  641
  596
  2 Јануари 2015
  Машко
  Денес баш орашав, за С8 стакло е 4.000 денари и го задржуваат 5-7 дена.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  116
  105
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Како што претпоставував, а и како што е секаде, секаде има добри и лоши искуства, мене ме интересираше чисто некој дали менувал стакло на S8 и како е задоволен али изгледа нема такви тука. Сепак, фала ви на сите за одговорите, ако се одлучам да го сменам во ледиком ќе споделам искуства
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 15. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  767
  485
  20 Декември 2015
  Машко
  Odnesov eden za probno, po testiranje kje pisam shto kako.
   
  На Winncoot и Uber- им се допаѓа ова.
 16. damil

  damil
  On your way to fame

  641
  596
  2 Јануари 2015
  Машко
  Колку време го држат, стварно е една недела? Некако многу ми се гледа.
   
 17. dr.doom

  dr.doom
  Intern

  39
  38
  19 Мај 2018
  Машко
  Quality Assurance Engineer
  Имам и јас потреба од промена на стаклото на мојот Хуавеи, кажи ми колку те кошташе и за колку време ти го сменија ?!
   
 18. bugarce

  bugarce
  Intern

  4
  2
  22 Март 2016
  Машко
  Ми го сменија одма дента мене ми направија и попуст бидејќи одамна соработуваме ме чинеше 2900 денари
   
 19. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  767
  485
  20 Декември 2015
  Машко
  Ми рекоа 3 дена максимум, денес ќе се јавам да видам до кај се. Али колку што видов многу гужва имаат.
   
 20. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  176
  71
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  На Ледиком им отиде сервисерот, па сега којзнае кое "дрво" им ги поправа телефоните. :D:D
   
 21. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  116
  105
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Што направи?

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 22. damil

  damil
  On your way to fame

  641
  596
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ова држи вода дека им отишол сервисерот, пошто пред месец дена кога прашував ми рекоа после три недели јави се, сега не сме во можност.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  176
  71
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Никогаш не ни имале добар сервисер. Само името ги бие.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 24. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  767
  485
  20 Декември 2015
  Машко
  Zadno staklo i predno smeneto za 4800 denari. Se si raboti, site senzori. Zavrsija rab za 2 dena. Ali nemora da znachi deka ako jas imav pozitivno iskustvo i nekoj drug kje ima. Its luck.
   
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  243
  163
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Е тоа е македонска работа. За 2-3.000 денари, без фискална и официјален сервис, се лепиме како мува на г...о.
   
  На marick14 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...