1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

led strip на arduino

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од Naile, 18 Декември 2018.

 1. Naile

  Naile
  Intern

  6
  1
  23 ноември 2018
  Женско
  Аddressabble led strip го програмирам преку Аrduino и ја користам библиотеката FastLed, но имам мал проблем во кодо имам две функции една за стрипо додрка другата за базерот. Базерот работи како што треба но стрипо реагира/функционира само кога базеро прави пауза

  Испратено од SM-G900F преку IT.mk форум апликација
   
  На turbiny му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,630
  7,699
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Значи купус пост.

  [​IMG]
   
  Zeddomazed, Dimitar535, smole и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,302
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Немој да го споделиш кодот некој ќе ти го украде све апаши овде. Ако има добар програмер ќе знае да ти помогне и од деталниот опис што го даде.
  Поздрав и добредојде
   
  На Zeddomazed, gOJDO, Speedster и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Naile

  Naile
  Intern

  6
  1
  23 ноември 2018
  Женско
  Kodot za addressable led strip bez kodo za buzzer-ot raboti kako shto treba t.e kako shto e zamislata da raboti, no koga ke se spojat dvata koda togash se pravi konflikt

  Испратено од SM-G900F преку IT.mk форум апликација
   
 5. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  290
  303
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Да ти преведам што сакаат другите да ти кажат, сподели го кодот твој да видат што се дешава, што правиш уствари ти ни најдобриот гуру за програмирање нема да ти помогне овака на тепка....
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,470
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Не им го давај кодот, ќе го украдат и ќе го препродадат за многу пари!
   
  turbiny, krema, Antonio Vasilevski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Јас мислам дека проблемот е во спојот на ушите, таа жица што ги држи може да е прегорена.
   
  mrmarko4fun, smole, Antonio Vasilevski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Naile

  Naile
  Intern

  6
  1
  23 ноември 2018
  Женско
  A izvini kakva vrska imaat ushite so addressable led strip?????

  Испратено од SM-G900F преку IT.mk форум апликација
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,470
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  hardverska
   
  Napoli, mrmarko4fun и на xristijanGTI им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...