• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

LED - EDC лампи, батерии, полначи - генерална дискусија

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
716
715
Сериозна препорака за Ikea LADDA NiMh батерии. Нов тип, Made in Japan од единствената фабрика која произведува NiMh батерии во Јапонија FDK | FDK CORPORATION -TOP- , 1900mAh, 1000 циклуси на празнење и полнење... Цена помала од претходно, сега е 4 евра за кутија од 4 парчиња. Кој ја заобиколил Икеа во Солун на враќање од одмор, се заеб*л.

 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
487
412
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Сериозна препорака за Ikea LADDA NiMh батерии. Нов тип, Made in Japan од единствената фабрика која произведува NiMh батерии во Јапонија FDK | FDK CORPORATION -TOP- , 1900mAh, 1000 циклуси на празнење и полнење... Цена помала од претходно, сега е 4 евра за кутија од 4 парчиња. Кој ја заобиколил Икеа во Солун на враќање од одмор, се заеб*л.

Да тоа треба да се Eneloop белите батерии, јас ги користам Ladda 2450 за блиц и се ок, исто Made in Japan тие треба де се исти како црните Eneloop Pro. Гледам сега дека имаат 2 верзии на 2450 моделот бели и сиви, изгледа сивите се поновиот модел заедно со 1900ките.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,667
29,657
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Tank007 - E09 - 1xAAA лампа, сосема доволно светло за додека не ја најдеш поголемата лампа. 2 недели од Холандија преку ЕМС (поскапата опција за достава - 15 еур со тракнг).

5a36f54057262ef4ae27ec879929af05.jpg

Ова е убедливо најдоброто нешто што сум го користел и го користам во мојот живот од тој формат,


Еве и подобрена верзија,

 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,594
4,134
TIP 700 SE е супер, и Феникс имаат мал keychain light - E09R ама ако изгубам некоја од овие (сосе клучевите) ќе ми биде криво.

Вака не баш.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,667
29,657
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
TIP 700 SE е супер, и Феникс имаат мал keychain light - E09R ама ако изгубам некоја од овие (сосе клучевите) ќе ми биде криво.

Вака не баш.

Само кликање на копчето, и неговиот неверојатен фидбек се исплати дури и да го изгубиш :D

Таа мала лампа, преживеа 4-5 години до сега, сем што моите ми го откорнаа малце копчето, им падна над 20x на асфалт, апсолутно гајле нема, тенк!
 

turbiny

Gaining Experience
20 декември 2016
195
87
Се извинувам доколку постов не е за тука:
Дали работи некој со поправка/батери пак, од 3 батерии за штрафилица да ги поправи во една "саглам"
IMG_0976.JPG


N56 via jailbroken Monarch
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,755
12,036
youtu.be
Побарај по “реклама5“ или "пазар3", имаше некои ликови што менуваат ќелии на секаков вид рачен алат и слично.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно