• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ЛЕД Драјвери/Адаптер - Каде?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
32
35
Здраво,
во потрага сум по 24V DC адаптер или драјвер за ЛЕД лента.
Не би ми требало многу силен, да речеме 20-30W бидејќи и не е многу долг ЛЕД стрипот, околу 1.5М.
Каде можам да најдам?
Разгледував, видов дека во логинг имаат, да сподели искуствто некој?
Фала
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
види и во електроелеменат, чисто да си споредиш, кои се подобри појма немам.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
463
398
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Тука имаш избор за 24в види кое ке ти заврши работа...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
32
35
Малку касно гледам, не бев во можност.
Ви благодарам многу, ќе разгледам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно