Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

LearnHub.mk - ИТ заедница за стекнување релевантни ИТ вештини

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
198
428
Скопје
davorminchorov.com
Здраво на сите,

Сакам да ви ја претставам иницијативата LearnHub.mk, македонска ИТ заедница која што има за цел да помогне на членовите кои што сакаат да учат и собираат релевантно искуство во ИТ индустријата преку изработка на долгорочни проекти, со поддршка од искусни ментори.

Пред 4 месеци ова беше само идеја, но денес имаме и веб страна, изработена од тимовите.

Тоа што следи ќе биде уште поинтересно бидејќи правиме целосна платформа за одржување на заедницата и процесите.

Членовите имаа а и допрва ќе имаат шанса да научат како се работи во реална околина, со поголем тим, со алатките кои би ги користеле во својата кариера, и ќе следат реални процеси.

Сите проекти кои се работат се јавно достапни и ќе може да ги ставите во CV.

Сите членови имаат можност да дадат идеи за проекти, да соберат тим и да почнат со работа на истите.

Доколку си почетник и имаш некакви основи поминато или пак веќе си во индустријата неколку години и сакаш да учиш и споделуваш знаење, да запознаеш нови луѓе и да си ја подобриш кариерата, но не знаеш како и каде да го правиш тоа, слободно придружи ни се на дискорд серверот.

Ова е единствената бесплатна шанса што постои да учиш од заедницата и да се надоградуваш лично и професионално. Секој работи и придонесува колку што може, сака и има желба.

Од заедницата, за заедницата.

Секогаш бараме нови членови и ментори да ни се приклучат на проектите или да започнат нови проекти.

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.238
Мислења
977.195
Членови
35.549
Најнов член
romejonas01
На врв Дно