Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

LearnHub.dev - Се-Во-Едно платформата за само-учење

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
196
422
Скопје
davorminchorov.com
Пред некој ден ја поставив страната за најава на мојот потенцијален бизнис во иднина https://learnhub.dev - Се-Во-Едно платформата за само-учење.

Идејата не е уникатна но ќе се обидам да решам проблем кој што ќе се фокусира на само-учење и се ќе биде на едно место наместо да се користат повеќе платформи.

Баш ме интересира кое е вашето мислење и можеби имате некоја интересна идеја.

Секаков фидбек е добредојден.
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.021
1.888
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Ти посакувам се најдобро! за сега малце инфо, ама ако иницијативата е во корист за сите да научат, јас поддржувам!
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
196
422
Скопје
davorminchorov.com
Ти посакувам се најдобро! за сега малце инфо, ама ако иницијативата е во корист за сите да научат, јас поддржувам!
Малку информации на статијава тука на форумов или на сајтот?

Платформата ќе биде строго направена за тие што навистина сакаат да учат или истражуваат и имаат веќе некаков начин на учење, со тоа што сите матерјали ќе си ги соберат од различни места на интернетот, организираат и лесно ќе можат да ги најдат на едно место кога ќе им притребаат.

Дигитална тетратка за 21ви век.

Матерјали за учење се мисли на статии од блогови, видео курсеви, конференциски говори, книги,

Платформата ќе биде комбинација од повеќе постоечки платформи и плус некои додатни функционалности кои што ќе бидат во главно направени за полесно учење на самите студенти.

Како ја работам, ќе пробам да споделувам што е можно повеќе информации за тоа како оди со развојот, кои функционалности се планираат, технички како се изработени и слично.
 

cogscape

Gaining Experience
28 јуни 2016
53
98
cogscape's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X
Motherboard
Asus ROG Strix B450-F GAMING
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus NVMe
PSU
Corsair HX1000
RAM
Kingston HyperX Predator 4x16GB 3200MHz DDR4 CL18
Video card
EVGA 3090 FTW3 Ultra
Case
Lian Li
Mouse
Logitech MX Master 3S
Keyboard
CoolerMaster MK730
Monitor
Dell P2421DC + Dell P2423D
OS
Windows/MacOS
Ми се допаѓа идејата, секоја чест и со среќа!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.388
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно