1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LCD TV со Web-Browser

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од AMD_fan, 14 Мај 2008.

 1. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Производителот и изумител на висока мултимедијална технологја, Sharp, ги лансира своите нови LCD телевизори.
  Моделите со 46 и 52 инчи, поверојатно е дека ќе ги видите во некоја конференциска сала отколку во нечиј дом.

  [​IMG]

  TL-M4600 и TL-M5200 имаат екран со резолуција од 1920 x 1080 пиксели, време на пренос на сликата од максимум 6 милисекунди, неколку стандардни портови како и поретките DVI-D и HDCP, 1.500:1 контраст на TL-M4600 и 2.000:1 на TL-M5200.

  Двата модели располагаат со систем за ладење кој не се базира на фенови и кој ја намалуваа бучавата во голема мера, како и со најспецифичната карактеристика – можност за LAN конекција и интегриран Интернет пребарувач.

  Иако таргет група е таа во бизнис секторот, тоа не значи дека Sharp нема да ви продаде телевизор и на вас.

  За 42-инчниот ќе треба да платите 4.000 долари додека за 52-инчниот - 5.000 долари.

  Извор: ИДИВИДИ
   
 2. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  304
  1 Мај 2008
  јако е бе бро.., свака им част на изумителите на овој изум :D:D:D:D:D
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Ништо револуционерно, 1080p дисплеј спарен со некое мало embedded компјутерче од 100$ што вози на линукс и ете ти го телевизорот. Сепак добра идеја, и е многу добредојдена, нешто слично направија и Асус во нивните нови матични плочи на кои има чипче со инсталиран Линукс, и коа ке го запалите ПЦто имате можност да влезете во него и да сурфате и слушате музика, или да го бутирате оперативниот систем.
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Хм... малце е глупава идејава... 4,000 долари ... за 1,000 долари може дасе купе топ компјутер кој ќе служе и за прелисутање на интернет страни и за гледање телевизија... Ако некој го зема само заради прелистувачот... тогаш џабе ги фрла парите
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  :bravo:
   
Слични теми
 1. StarBuck

  File Browser

  StarBuck, 12 Март 2008, Во форумот: Java
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,656
 2. Fiasco
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,999
 3. HijackHacker
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,531
 4. RFox
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  3,358
 5. lynx
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,295
Вчитување...

Сподели

Вчитување...