• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лажна тревога во ФЕИТ

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Вчера, на 20.02.2008 околу 10 часот наутро пристигна е-маил до сите студенти, професори и вработени во ФЕИТ во кој пишуваше дека за 90 мин. ке почне одбројувањето на неколкуте бомби кои биле поставени низ целиот комплекс на факултетот на тешко достапни места. Студентите и вработените беа евакуирани и беше извршен увид од страна на МВР.

 
M

Mr.Alien

Гостин
Кој кретен, човече!
Пазете, ЗА ТОЧНО ОКОЛУ 90 МИН. ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗАПОЧНА! :LOL::LOL::LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Добар начин да се прекине испит и да се добие некој час плус за учење. Но се знае тој што не учел пак нема да научи само ќе си ги продолжи маките.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ова ми се има и мене случено. Во “Гоце Делчев“ Битола два-три пати вака се имаше случено. Еднаш ко бев петто, а еднаш шесто. Од осмите (тие што немаа научено за тестојте) се имаа јавено од говорница во полиција дека имам бомба. Првиот пат незнам што се случи, ама вториот го најдоја детето и го избркаја од училиште милам еден месец или два пред да заврши годината.
 

TRACK

Intern
5 февруари 2008
21
0
Vo porakata pisuva deka bombata ke eksplodira za 90 minuti a na policijata i trebase da dojde edno 30 minuti i uste tokolku da go obezbedi mestoto, pa videte kolku vreme im ostanuva da gi pronajdat site bombi.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Password

Intern
10 април 2007
393
9
@DaciSS cimerov mislam deka ima print screen od toa sto baras. Ke razbaram i ke postiram ako slucajno gi ima.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Абе шала не шала ама ај остани да те видам.
шо ако сега некој рече дека форумов ќе еклплодира за 2 минути, нема да го затвориш :LOL::LOL::LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,109
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно