1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

латиница во кирилица и кирилица во латиница

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dimitars, 13 Декември 2010.

 1. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Ми треба алатка за преведување од едната во другата подршка ( значи не фонт). Имате да ми препорачате некоја?
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,070
  4,362
  28 oктомври 2008
  Ако мислиш на кирилична подршка, тогаш ЛС конвертор на Логин системи.Бесплатен е.
   
  1 person likes this.
 3. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 4. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Error 503 Service Unavailable

  Service Unavailable

  Guru Meditation:

  XID: 1494406384

  Varnish cache server

  Edit: Se vrati stranata vo normala..
   
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,070
  4,362
  28 oктомври 2008
  Тоа е он лајн конвертор, како што гледам... ЛС конверторот се инсталира како плагин во Word. Јас го користам и е многу практичен.
   
 6. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
 7. ivan1real

  ivan1real
  Intern

  52
  16
  20 Април 2010
 8. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  Ако ти вршат РНР класи работа.. (мислам дека ти работеше РНР) повели па наштимај си некоја алатка мала.

  Код:
  http://teknuvalo.mk/questions/55/php-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE
   
 9. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Доколку сеуште не си средил.

  Правев порано едно програмче за конвертирање од латиница во мк-поддршка и од мк-фонтови во мк-поддршка. Можеби има по некое мало багче бидејќи не ми е тестирано, но воглавно врши работа.

  .exe во attachment
   

  Прикачени датотеки:

  • Konvert.zip
   Големина:
   11.8 KB
   Прегледи:
   24

Сподели

Вчитување...