1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ласерски принтер во боја препорака?

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од crcic, 8 Февруари 2019.

 1. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ок, ова е евтино и таман за намената. Фала!
  И јас за исто би користел сето ова од почеток до крај, па затоа те враќам 5 пати :)
   
  На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vladimir Grujovski

  Vladimir Grujovski
  Intern

  9
  1
  26 Јануари 2015
  Машко
  Здраво На Сите,

  Печатам етикети(налепници,stickers) во боја , не повеќе од 3.000 А4 страници месечно.

  Повеќе или помалку, сето ова е едноставна графика во неколку бои,
  сакам печатење на цел лист без маргини.

  Се двоумам помеѓу инк-џет vs ласерски принтери во боја, мултифункциски

  За мене е поважна цената на испечатена етикета(или лист) од цената на печатачот.

  Немам бренд преференции, Би ценел препораки и вашето мислење

  Поздрав,
  Владимир
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Ласерот ќе е поефтин по лист, ама инкџетот ќе дава поубав принт.

  Разгледај ги Канон инк џет со вграден CISS како овој иако 3000 страници на месец е сериозна цифра. Borderless печатење не знам дали има како опција.

  Разгледај во HP store, Koni kopi и Anhoch.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,928
  4,135
  28 oктомври 2008
  Јас имам Epson L805, и принта borderless. Фото квалитет, со исклучително евтин принт. Со еден сет рефили (6 бои=4000 денари), принта преку 2000 фул колор А4 формат.
  Квалитетот на принтот секако зависи и од подлогата. Имам експериментирано со неколку типа на фото и глоси хартија, поквалитетна хартија - пореален приказ на бои.
   
  На gOJDO, Speedster, Маша и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,041
  2,984
  2 Септември 2012
  Машко
  Има. :)
   
 6. Vladimir Grujovski

  Vladimir Grujovski
  Intern

  9
  1
  26 Јануари 2015
  Машко
  Фала на препораките, ќе ги имам во предвид при изборот, 2 денари страна фул колор звучит евтино.
   

Сподели

Вчитување...