1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Решено Laravel 5.5 Мулти јазичност

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од mimica, 18 Јуни 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. mimica

mimica
    Intern

66
    15
    15 Декември 2010
    Женско
    Дали има некој овде што може да ми помогне околу правење на мултијазичен сајт во Ларавел?
    Сајтот е направен 100% но е нормално направен со фрази во сам котролер и во темплејт. Сакам сите тие фрази да ги сменам со променливи од еден file.
    Потребни ми се два јазици, но треба и текстот (content) што се внесува да биде запишан во база на двата јазици...
    Ако е премногу работа, ве молам кажете цена за да го направите вие тоа за мене... пошто сум ограничена со време и пари за проектот.

Благодарам, секоја информација и помош е добредојдена.

На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

20,370
    20,920
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Па има побајашки работа... тешкоча средна. А за цена кажи за каков сајт се работи колку е сложен и слично. Што технологии користиш и тако даље за да ти кажам цена. Имам искуство со ваква работа на многу комплексен сајт и ќе биде завршен за најкраток можен рок.
    Поздрав

На mimica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mimica

mimica
    Intern

66
    15
    15 Декември 2010
    Женско
    Се работи за Custom CMS за туристичко информативен сајт. Нема букирање и слично, 80% се информации со слики, search и неколку форми... се на се 15-тина страни... не е комплексен воопшто.

4. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

20,370
    20,920
    28 Февруари 2008
    Машко
    Пак не даде доволно информации но еве да претпоставиме дека не користиш angular или друг фрејмворк. Работата би ја завршил за ~20-23часа или преточено во наши пари 550-600е.
    АКо одговара контактирај ме во пп или чекај подобри понуди.

А што се однесува до помош Еве ти документација Localization - Laravel - The PHP Framework For Web Artisans и еве ти еден сорс да видиш како треба да се движи работата akalongman/laravel-multilang

Поздрав.

5. mimica

mimica
    Intern

66
    15
    15 Декември 2010
    Женско
    Фала ти за понудата и за споделените корисни информации... ако не се снајдам или ако не добијам подобра понуда, приморана ќе бидам да те ангажирам тебе.
    Фала уште еднаш.

6. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

20,370
    20,920
    28 Февруари 2008
    Машко
    Изборот е твој... само имај на ум пошто сум fulltime ќе ми требааат 3-4 дена за да завршам... да не чекаш последен ден.

7. mimica

mimica
    Intern

66
    15
    15 Декември 2010
    Женско
    Пошто не добив друга понуда и да не губам време, се договорив со @Fatal1ty_ тој ќе ми ја заврши работата.
    Ви благодарам.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...