1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Лаптопи HP Elitebook x360

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steff_Maja, 18 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Ве молам за проценка на лаптопите:

  HP Elitebook x360 и HP Elitebook x360 1040 G6.

  Одлично сочувани без гребка, фабричка состојба, немаат гаранција бидејќи се од странство.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]


  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На KennyMC му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,284
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Konfiguracii?
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Кратки спецификации.

  HP EliteBook x360 1030 G2
  8GB RAM
  Intel i7 7600U 2.9Ghz 4MB cache
  Intel HD 620
  1920x1080
  Samsung MZVLW256HEHP nvme 250GB
  Sim card slot
  Touch screen

  HP EliteBook x360 1040 G6
  16GB RAM
  Intel i5-8365U 1.60Ghz 6MB Cache
  Intel HD 620
  1920x1080
  nvme WDC PC SN520 500GB
  Sim card slot
  Touch screen

  Детални спецификации во attach од Aida.
   

  Прикачени датотеки:

  • Report.rar
   Големина:
   257.4 KB
   Прегледи:
   13
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  273
  208
  15 ноември 2015
  Машко
  Колку пари им бараш на лаптопите? На другар му треба нешто поевтино, бидејќи нема за нов. Па пиши ми ги цените тука илои порака сеедно. АКо му одговара ќе те побара.
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Ke pocekam uste nekoj den za procenka, ako nema ke gi definirame cenite.
   
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Цена за лаптопите ќе биде 500е парче.
  Достапни во МК од 01.02.
   
 7. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  А дијагонала на екран?
   
 8. daniel111

  daniel111
  Gaining Experience

  681
  334
  10 Август 2009
  Kako da se rezervira ? I dali nekoj 1030 g2 ili 1040g6 ima slot za SIM kartichka?
   
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  i7 е 13.3"
  i5 е 15.6"

  И двата имаат слот.
  Побарајте ме на телефон.

  Стефан 071 216 198
   
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Заради одредени причини, пристигна само едниот лаптоп.

  HP EliteBook x360 1030 G2
  8GB RAM DDR4 2133Mhz Onboard
  Intel i7 7600U 2.9Ghz 4MB cache
  Intel HD 620
  1920x1080 Touchscreen (мислам дека е 13.3")
  Samsung MZVLW256HEHP nvme 250GB
  Sim card slot
  Touch screen
  Fingerprint

  Битен момент (можеби за некого), лаптопите биле од HP Early Evaluation Program.

  Може да се види и проба кога сакате.

  Цена 500е.
   
 11. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  BUMP
   
 12. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Резервиран на 2 дена.
   
 13. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
Слични теми
 1. theMAD
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,546
 2. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  344
 3. gOJDO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  779
 4. Иванчо
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,845
 5. Иванчо
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,450
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...