Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Лаптопи: Dell Vostro 5502 и Lenovo IdeaPad 3 15ITL6

Статус
Затворена за нови мислења.

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
86
112
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
86
112
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Идат на продажба, исчистени, форматирани, со лиценцирани копии на Win11:

Dell Vostro 5502: 25000 MKD

Lenovo IdeaPad 3 15itl6: 27000 MKD

За повеќе инфо во порака.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
442
585
Мајсторе, да не ти се грешка спецификациите на леновото, или пак цената?
Нов е 25к во дуќан, со 24м гаранција.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.745
1.473
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Сетек и нептун Леново се 26500, значи 27 е малце висока цена за користен лаптоп. Плус постара (11та) генерација процесори
 

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
86
112
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Моја грешка, преправени цени:
Dell: 15k
Lenovo 17k
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.223
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно