• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лаптопи Core i3, Core i5, Core i7. Екстра ниски цени

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Се продаваат 5 лаптопи половни. Hp и Lenovo.

1. Hp 250 G4 користени 2 години без гаранција (2 парчиња

Intel Core i3 4005
4GB DDR3
500GB HDD
DVD RW
15.6 HD

Цена 6000 денари

2. Lenovo 320-15 работено 2часа и потоа стоени. Состојба нова.
Лаптопите се уште под гаранција

Intel Core i5 7200
4GB DDR4
1000GB HDD
15.6 HD

Цена 15.500 денари

За земени 2 или повеќе парчиња попуст
За оние кои земале порано исто така дополнителен попуст.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
На продажба постари лаптопи во одлична состојба. Бизнис и гејмер класа на лаптопи. Висок квалитет на изработка. Користени 1 година а потоа стоени.

Сите лаптопи се со батерии околу 2-3 часа и лиценциран Windows.

1. Dell Latitude bussines e4310

Intel Core i5 M540 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 160 Gb
Display 13,3" 1366x768
Windows 7 Pro лиценца
батерија 2-3 часа

Екстра цена 6500 денари

2. Dell Latitude bussines 6510(3 парчиња)

Intel Core i5 M560 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 250 Gb
Video Nvidia 1024 mb
Display 15" 1600x900
Dvd Rw
Windows 7 Pro лиценца
индикатор за потрошена батерија
батерија 2-3 часа

Екстра цена 6800 денари

3. Dell Latitude bussines (2 парчиња)

Intel Core i5 2530M 2.50 GHz
ram 8GB DDR 3
hdd 250 Gb
Intel HD
Display 15" HD
Dvd Rw .
Windows 7 64 PRO лиценца
Батерија 2-3 часа

Цена 8500 денари

4. Dell Latitude bussines (3 парчиња)

Intel Core i5 2530M 2.50 GHz
ram 8GB DDR 3
hdd 500 Gb
Intel HD 4000
Display 15" HD
Dvd Rw
Indikator za potrosena baterija.
Батерија 6 cell
Батерија 2-3 часа
Windows 7 PRO лиценца

Цена 9000 денари

5. Dell XPS Ultrabook (1 парче)

Intel Core i5 3317U 2.60 GHz
ram 8GB DDR 3
SSD Drive 256 GB
Intel HD
Display 13" 1920x1080
Батерија 4cell
Windows 8.1 лиценциран

Екстра Цена 10000 денари

За земени 2 или повеќе парчиња попуст. За оние кои купиле порано исто така дополнителни попусти. Побрзајте си додека има. Прв дојден, прв услужен.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Нов отпис на лаптопи. Сите лаптопи се одлично сочувани.

1. Hp Probook (1 парче)

Intel Core i5 M560 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 250 Gb
Display 15" 1600x900
Windows 7 Pro лиценца
батерија10-15 minuti

Цена 90 eвра

2. Dell Latitude bussines e4310 (2 парчиња) 1 продаден 1 резервиран

Intel Core i5 M540 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 160 Gb
Display 14" HD
Windows 7 Pro лиценца
батерија 2-3 часа

Екстра цена 105 eвра

3. Dell Latitude bussines (2 парчиња) 1 резервиран 1 останат

Intel Core i7 640M 2.80 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 500 Gb
Intel HD 4000
Display 15" 1600x900
Dvd Rw
touch display
Батерија 2-3 часа
Windows 7 PRO лиценциран

Цена 145 евра- 9000 денари

4. Dell Latitude bussines Е6430 (2 парчиња) продаденo

Intel Core i5 3230M 2.60 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 500 Gb
Intel HD 4000
Display 14" HD
Dvd Rw .
Windows 7 64 PRO лиценца
Батерија 2-3 часа

Екстра Цена 9000 денари


За оние што земале порано дополнително екстра попусти на секој лаптоп.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Нов отпис на лаптопи. Сите лаптопи се одлично сочувани.

1. dell latitude (2 парчиња) Продадено

Intel Core 2 Duo 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 320 Gb
Display 15" 1600x900
батерија10-15 minuti

Цена 60 eвра

2. dell latitude (4 парчиња) Продадено

Intel Core 2 Duo 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 320 Gb
Display 15" Full HD 1920x1080
батерија 2-3 часа

Цена 80 eвра

3. Hp Probook (2 парчиња) Продадено

Intel Core i3 M420 2.67 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 320 Gb
Display 15" 1600x900
Windows 7 Pro лиценца
батерија10-15 minuti

Цена 80 eвра

4. Dell Latitude bussines (2 парчиња) продадено

Intel Core i5 M520 2.47 GHz
ram 4GB DDR 3
hdd 160 Gb
Display 14" HD
Windows 7 Pro лиценца
батерија 2-3 часа

Екстра цена 125 eвра

5. Fujitsu Siemens (2 парчиња) Продадено

Intel Core i5 M520 2.47 GHz
ram 8GB DDR 3
hdd 250 Gb
Display 14" HD
Windows 7 Pro лиценца
батерија 2-3 часа

Екстра цена 140 eвра

 
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Продадено е се! Понеделник нов отпис. Поради голема заинтересираност најубаво на порака. Она што ќе остане ќе биде пишано тука.

Она што е сигурно дека ќе има
Fujitsu, Hp, Dell, Аsus
Core 2 duo, Core i3, Core i5

Ако сакате да биде први можете уште сега да си побарате понуда во пп, со тоа каков лаптоп ви е потребен. Ќе ви биде одговорено, но бидејќи ја немам комплетната понуда сеуште ќе ви биде пратено 2-3 модели, а не цела понуда.

Понеделник ќе можете да си ги земете, а се што ќе остане ќе биде пишано тука.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Нов отпис на лаптопи. Лаптопите се беспрекорно сочувани.
Сите лаптопи се со лиценциран Windows 7 и инсталиран windows 10
Врвни бизнис серии за стабилна работа.

1. Dell Latitude business ( 1 parce)

Intel Core 2 duo 2.3 GHz
ram 3GB DDR 3
HDD 250 GB
Display 14
Dvd rw
батерија 5-10 min
Windows 10 Pro

Eкстра цена 65 евра

2. Dell Latitude business ( 1 parce)

Intel Core 2 duo 2.3 GHz
ram 3GB DDR 3
SSD 120GB
Display 15
Dvd rw
Baterija 1 cas
Windows 7 Pro licenca
Windows 10 (instal)

Eкстра цена 85 евра

3. Dell Latitude 6420 ( 3 parcinja) продадени

Intel Core i5 2430M 2.5 GHz
ram 4GB DDR 3
HDD 300 GB
Azerty keys
Display 14
Dvd rw
батерија 4-5 часа нова батерија
Windows 7 Pro
Windows 10 instal

Батерија 15-20 мин 6990 денари
Батерија 3-4 часа 7990 денари

4.Dell Latitude 6520 (4 парчиња) продадени.

Intel Core i5 2430M 2.5 GHz
ram 4-8 GB DDR 3
HDD 320 GB
Nvidia 4200M 1GB
15 Full HD 1920x1080
Dvd rw
Baterija 15-20 min
Windows 7 Pro licenca
Windows 10 instal

Eкстра цена 4GB 7990 денари
Екстра цена 8GB 8890 денари
Со нова батерија 9490 денари5. Huawei mate book d15 ( 1 парче) (koristen 10 casa) so 23 meseci garancija
Продаден

Eкстра цена 31500 денари
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Nov otpis

1. Dell Latitude business ( 2 parcinja) 1 парче останато

Intel Core 2 duo 2.3 GHz
ram 3GB DDR 3
HDD 320 GB
Display 14
Dvd rw
батерија slaba
Windows 10 Pro

Eкстра цена 59 евра

2. Dell Latitude 6520 ( 2 parcinja) Продадени

Intel Core i5 2430M 2.5 GHz
ram 4GB DDR 3
HDD 500 GB
Display 15 Full HD
AMD RADEON 7400M 1GB
Dvd rw,
батерија 3-4 часа
Windows 10 Pro instal

Eкстра цена 8290 denari

3. Dell Inspiron (2 parcinja) 1 парче останато

Intel Core i7 2730QM 2.5 GHz
ram 6GB DDR 3
HDD 640 GB
Display 15
Dvd rw,
батерија slaba
Windows 10 Pro instal

Eкстра цена 9190 denari

4. Acer AMD Ryzen 7 (2 parcinja) продаденo ( користени една недела без траги на користење)

Amd Ryzen 7 3700 2.5 GHz
ram 8GB DDR
SSD 512 GB
AMD Radeon Vega 10 2GB
Display 15 Full Hd
Windows 10 Pro
Slim design

Eкстра цена 21490 denari
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
После подолго време нов отпис, супер компјутери и супер цени.

20 парчиња Десктопи Компјутери и
11 парчиња лаптопи.

1. Fujitsu Esprimo / Dell Optiplex (Fujitsu 3 парчиња , Dell 7 парчиња)

Intel Core 2 Duo E8400 3000MHz
4GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
DVD RW
19 inci Dell
Licenciran windows 7 pro upgrade to windows 10

Комплет куќиште + монитор 19 Dell е198fp - 4100 денари
За три или повеќе парчиња 2900 денари

2. Fujitsu Esprimo Quad Core (3 парчиња) Резервиран 1 парче, Слободни 2 парчиња

Intel Core 2 Quad Q9505 2.83GHz
4GB- 8GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
Ge Force 9300GT
DVD RW
19 inci Dell

Licenciran windows 7 pro upgrade to windows 10

Комплет куќиште и 19 инчи екран 4800 денари
За повеќе парчиња 4200 денари

3. Dell Optiplex 390 (7 парчиња) Резервирано 2 парчиња, Слободни 5 парчиња

Intel Core i3 2310M
4GB- 8GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
DVD RW
19 inci Dell Wide ( дополнително ќе се провери модел)

Куќиште + монитор тип 4ГБ рам 5900 денари
Куќиште + монитор тип 8ГБ рам 6390 денари

За оние кои земале порано, или за земена поголема количина
комплет 5190 денари 5390 денари


Понуда на лаптопи

1. Dell Core Latitude 6520 (3 парчиња)

Intel Core i5 2430M
4GB DDR3 Ram
500GB HDD
DVD RW
15.6 HD display
батерија слаба

Екстра Цена 8500 денари

2. Dell Core Latitude 6220 (3 парчиња) Резервирани 3 парчиња. Слободни 0

Intel Core i5 2430M
8GB DDR3 Ram
300GB HDD
13" HD display
батерија 3+ часа

Екстра Цена 8500 денари + подарок за најбрзите.

3. Fujitsu a458 2 парчиња (стари 1 година)

Intel Core i3 7100u
8GB DDR3 Ram
500GB HDD
Intel HD620 2gb
DVD RW
15.6 Full HD display

Цена 13990 денари

5. Dell Precision 7740 WorkStation (веројатно Еден од најаките лаптопи во МК) (1 парче гаранција)

Intel Core i9 9980H
128GB DDR4 Ram
2000GB SSD

NVIDIA QUADRO RTX5000 16GB DDR6
17.3" UHD UltraSharp UHD IGZO 3840x2160
Windows Licenca

Екстра Цена 3000 евра (може плаќање и со фактура)


5. Huawei D14, D15 i X-PRO (користени една недела, комплет пакување и гаранција)


Huawei d14 i d15 (D14 1 парче, D15 2 парчиња, X-Pro 13 1 парче)

АМD Ryzen 7 3700u
8GB DDR4
512GB SSD
Amd Vega RX 10 4GB
14 IPS FULL HD 1920x1080(D 14) 15 IPS FULL HD 1920x1080(D 15)

Во салон 38000 денари
Под Фабричка цена 28690 денари

Huawei X-pro 13 ( 1 парче)

Во салон 94000 денари
Под фабричка цена 64990 денари

За земени повеќе парчиња, или за оние кои имаат земено порано дополнителен попуст
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Останати десктопи

1. Fujitsu Esprimo / Dell Optiplex вкупно 6 парчиња (Fujitsu 2 комада, Dell 3 комада)

Intel Core 2 Duo E8400 3000MHz
4GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
DVD RW
19 inci Dell
Licenciran windows 7 pro upgrade to windows 10

Комплет куќиште + монитор 19 Dell е198fp - 4100 денари
За три или повеќе парчиња 2900 денари

2. Fujitsu Esprimo Quad Core , 1 парче Резервиран

Intel Core 2 Quad Q9505 2.83GHz
4GB- 8GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
Ge Force 9300GT
DVD RW
19" LCD Dell
Licenciran windows 7 pro upgrade to windows 10

Комплет куќиште и 19 инчи екран 4500 денари

3. Dell Optiplex 390/ 590 / 990 8 парчиња 3 резервирани

Intel Core i3 2310M
8GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
DVD RW
19 inci Dell Wide ( дополнително ќе се провери модел)

Куќиште + монитор тип 8ГБ рам 5990 денари


За оние кои земале порано, или за земена поголема количина
комплет 5390 денари


Понуда на лаптопи

3. Fujitsu a458 2 парчиања (користени 2 недели) продадено

Intel Core i3 7100u
8GB DDR3 Ram
500GB HDD
Intel HD620 2gb
DVD RW
15.6 Full HD display

Цена 13990 денари

4. Аcer aspire v3 GAMER 2 парчиња Продадено

Intel Core i7 4700 QM
32GB DDR3 Ram
512GB SSD/ 1000GB HDD
Ge force GTX760 2GB
DVD RW
17.3 Full HD (1920X1080)
Windows Licenca

Eкстра цена тип 1000GB HDD 24990 денари
Eкстра Цена тип 512GB SSD 25990 денари

5. Dell Precision 7740 WorkStation (веројатно Еден од најаките лаптопи во МК) (користен 8 месеци со гаранција) 1 парче

Intel Core i9 9980H
128GB DDR4 Ram
2000GB SSD Samsung

NVIDIA QUADRO RTX5000 16GB DDR6
17.3" UHD UltraSharp UHD IGZO 3840x2160
Windows Licenca

Екстра Цена 3000 евра (може плаќање и со фактура)

6. Мatebook D14 1 парче(23 месеци и 20 дена гаранција) продаден


АМD Ryzen 7 3700u
8GB DDR4
512GB SSD
Amd Vega RX 10 4GB
14 IPS FULL HD 1920x1080

Во салон 38000 денари
Под Фабричка цена 28690 денари

7. Matebook D15 (22 месеци гаранција) Продаден


АМD Ryzen 7 3700u
8GB DDR4
512GB SSD
Amd Vega RX 10 4GB
15 IPS FULL HD 1920x1080

Во салон 38000 денари
Под Фабричка цена 28690 денари
 
Последна промена:

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
716
577
Дали можи слики да видиме?
Lenovo L440 (2 парчиња)

Intel Core i3 4000M
4GB DDR4 Ram
300GB HDD
Intel HD 1GB
14." Display
Dvd RW

Sent from my MI A3 using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Нова понуда на лаптопи. Слики во текот на вечерва

2. Samsung Np300 ( 3 парчиња)

intel Core i5 2430M,
8GB ddr3 ,
Ge Force gt520 2gb,
SSD 120GB,
DVD RW
windows 10,
baterija 2 casa

Екстра цена 7990 денари

доплата за + SSD 250GB ADATA 1000 денари
доплата за + SSD 480GB Kingston 1800 денари


Дисковите се продаваат само комплет, не се делат.

Дополнителен попуст на цените горе за тие што земале претходно од нас.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #16

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Пишав ама не се пратило. Сабајлево продаден и последниот.

Продадени сите. Наскоро нови
Нека стои темата отворена.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Нова понуда на лаптопи стари 3 месеци. Работени 25 дена со гаранција и целосно пакување. Лаптопите се како нови без траги од користење.

1. Hp 15-da2001nia (3 парчиња) 2 останати.

Intel core i5 10th gener.
8GB DDR4
250GB SSD
15.6 FULL HD

Екстра Цена ( продадено)
Гаранција и комплетно пакување.

Во текот на неделата ќе има и понуда на гејмер лаптопи од HP.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
382
448
Нова понуда на лаптопи.

1. Dell Latitude (солидна состојба)

Intel Core i5 2410M
4GB DDR3
500GB HDD
15.6 HD
baterija slaba
DVD RW
windows 10

Cena 110 evra 6990 денари

2. HP 250 G5

Intel core i3 5005
4GB DDR4
128GB SSD
INTEL HD 550 2GB
15.6 HD
Батерија 1-2 часа


Цена 10690 денари


3. HP 250 G7 ( вклучени само неколку пати. како нови)

Intel core i3 7100
8GB DDR4 (маx 2x 8gb)
256GB SSD nvme
INTEL HD 620 2GB
15.6 Full HD 1920x1080
Батерија 7-8 часа
Гратис торба

Цена 16490 денари

Слики малку подоцна
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,441
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно